کد خبر : 5921

معاون فرهنگی وزارت علوم:

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: آیین‌های عزاداری دانشگاهیان مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پیام نو، دکتر غلامرضا غفاری در ابتدای این جلسه دکتر غفاری با یادآوری فرارسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و آغاز هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر گفت: نهضت عاشورا پیوند وثیقی با امر به معروف و نهی از منکر داشت و به نوعی ترویج خوبی ها و پرهیز از منکرات و بدیها تلقی می شود.

وی با تاکید بر اهمیت فعالیت های مرتبط با حوزه امر به معروف و نهی از منکر افزود: طبعاً با شرایط جدید و اوضاع و احوال امروز جامعه نمی توان از کلیشه های سابق در این خصوص بهره برد و لازم است با توجه به شرایط امروز جامعه و دانشگاه در این خصوص بازنگری هایی انجام شده و به تناسب شرایط موجود بازطراحی لازم برای احیای این فریضه الهی صورت پذیرد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم با اشاره به هماهنگی موضوعات مرتبط با حوزه امر به معروف و نهی از منکر با موضوع حکمرانی مطلوب که امروزه در دنیا مطرح می باشد به پیگیری ها و اقدامات انجام شده در حوزه مسؤولیت اجتماعی دانشگاهیان اشاره کرد و افزود: مسئولیت اجتماعی در حوزه دانشجویی در قالب توانمندسازی، مهارت افزایی، مشارکت در فعالیت های سازنده، حضور در رویدادها و رخداد های ارزشی که دانشجویان را به سوی کنشگری و رفتارهای مطلوب سوق می دهد پیگیری می شود که می توان این اقدامات را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارزیابی نمود.

دکتر غفاری با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، خواستار برگزاری باشکوه نمازهای جماعت و مراسم عزاداری توسط دانشگاهیان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و ضوابط ابلاغی از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا شد.

در این جلسه دکتر نظرپور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع، دکتر پالیزبان، رئیس مرکز حراست، دکتر رحمانی، مشاور وزیر در امور زنان و خانواده، دکتر عبداللهی نژاد، مدیر کل روابط عمومی، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و دکتر جعفرپور، رئیس بسیج اساتید حضور داشتند و به تبادل نظر پیرامون عملکرد سالیانه شورا و اقدامات لازم در خصوص هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در پایان جلسه احکام اعضای جدید شورای امر به معروف و نهی از منکر توسط ریاست شورا به ایشان اعطاء شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر