کد خبر : 5947

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از قول مساعد رئیس کل بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به هنرمندان در دوران کرونا خبر داد.

به گزارش پیام نو، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از قول مساعد رئیس کل بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان در دوران کرونا خبر داد و گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان به عنوان تسهیلات کمک معیشتی در یک ماه آینده به ۷۵ هزار هنرمند پرداخت خواهد شد.

سید عباس صالحی در مورد اقدامات حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد از هنرمندان و اصحاب رسانه در دوران کرونا، گفت: صندوق اعتباری هنر حق ۳ ماه بیمه هنرمندان را پرداخت کرد و همچنین ۱۲۰ میلیارد تومان به عنوان تسهیلات کمک معیشتی طی یک ماه آینده به ۷۵ هزار هنرمند پرداخت خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ثبت‌نام مشمولان وام کرونا از طریق سامانه کارا، افزود: حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای هنرمندان تایید شده و بانک‌ها تاکنون ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان به حساب هنرمندان و بنگاه‌هایی که درخواست تسهیلات داشتند واریز کرده‌اند.

صالحی عنوان کرد: البته انتظار داریم بانک‌ها بیشتر به کمک بیایند و در همین راستا عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی قول داد به بانک‌ها توصیه کند رقم‌هایی که ما تایید کردیم و به بانک‌ها دادیم را با رعایت تضمین‌های مورد نظر مورد توجه قرار دهند و سختگیری نکنند تا در پرداخت وام‌ تسریع شود.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه هم مبلغ خوبی را برای پرداخت تسهیلات با نرخ سود ۴ درصدی در نظر گرفته که می‌تواند به ما در حمایت از هنرمندان کمک کند؛ تاییدهای اولیه پرداخت این وام صورت گرفته و زمان پرداخت اعلام خواهد شد.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر