کد خبر : 5956

جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای اعلام کرد:

جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای تأکید کرد: عزاداری حسینی در هر شرایطی برگزار و تمام مقررات بهداشتی باید رعایت شود

به گزارش پیام نو، در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری و سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام جامعه روحانیت مبارز بیانیه‌ای صادر و در آن تاکید کرد: عزاداری حسینی در هر شرایطی برگزار می‌شود و تمام مقررات بهداشتی باید رعایت شود.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (ص): اما الحسین… خلیفه رب العالمین وغیاث المستغیثین وکهف المستجیرین وحجه الله علی خلقه اجمعین وهو سید شباب اهل الجنه وباب نجات الامه...

پیامبر (ص) فرمود: حسین (ع) جانشین پروردگار جهانیان و یاور یاری خواهان وپناه پناه جویان و حجت خداوند بر همه بندگان وسرور جوانان بهشت ودروازه نجات امت است.

ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی غم انگیزترین و در عین حال باشکوه‌ترین لحظات تاریخ انسان است. زینت آسمان و زمین به همراه عزیزانش به خاک و خون آغشته می‌شوند تا عرشیان به فغان آیند و فرشیان به هیجان و حرکت. زمین و زمان ناله و نوحه سر می‌دهند و قلب‌ها در فشار اشک و آه قالب تهی می‌کنند.

پیام ماندگار عاشوراییان: پیروزی مظلومین تاریخ، شکست تبار ستم پیشگی و اشرافیت و جهالت پرچم بیداری و عزت است و حسینیه‌ها و تکیه‌ها، اردوی حق طلبان نسل‌ها و عصرها و کتیبه‌ها و بیرق‌ها تابلوی الهام بخش زندگی جاویدان انسان است.

ملت مسلمان و ولایتمدار ایران از دیرباز با شور و شعور حسینی زیسته است و انقلاب سرافراز و پیروز خود را تداوم راه کربلائیان می‌داند و همه سرمایه خود را از حماسه حسینی (ع) وام گرفته است.

مراسم محرم هر سال پرفروغ‌تر و گسترده‌تر برگزار و به رود پرخروش راهپیمائی اربعین تبدیل شده است.

امسال نیز علیرغم سایه سنگین ویروس کرونا یاد و نام حسین (ع) و مراسم حسینی و عزاداری‌ها هر چه پربارتر انجام می‌شود.

جامعه روحانیت مبارز با تسلیت و تعزیت فرارسیدن ایام محرم از همگان برای برپایی مراسم حسینی متناسب با شرایط جدید دعوت می‌کند و خاضعانه از همه ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) انتظار دارد به نکات زیر توجه فرمایند:

مراسم عزاداری حسینی نماد اعتقاد، ارادت و اعتلای فرهنگ شیعی است لذا در هر شرایط برگزار خواهد شد.

حفظ جان و سلامت لازم است و لذا تمام مقررات بهداشتی باید رعایت شود.

خطبای محترم و مداحان بزرگوار تلاش نمایند تا از همه ظرفیت‌ها بخصوص روش‌های نو، نهایت استفاده را کرده و تحولی اساسی در حوزه تبلیغ و مرثیه سرایی و عزاداری بوجود آورند و به تبیین شرایط جهانی و تحولات منطقه‌ای و موقعیت ویژه داخلی و توطئه‌های استکباری برای عادی سازی رابطه با رژیم جعلی و اشغالگر قدس اهتمام کنند.

مؤمنین وشیفتگان خاندان عصمت و طهارت با سیاهپوش کردن معابر، مغازه‌ها، دفاتر و منازل و برگزاری جلسات کوچک و خانگی، مدال خدمت و برگزاری عزای آل الله را کسب و قلوب و منازل مان را محفل بی ریای عزای حسینی کنیم.

نذورات به شکل بسته‌های پخته یا خام میان همه عزاداران و محبین خصوصاً نیازمندان توزیع شود تا همه از سفره برکت و اطعام حسینی بهره مند شوند.

نذورات فرهنگی و تبلیغی را به صورت کتاب و بسته‌های فرهنگی به جوانان عزیزمان هدیه کنیم و معرفت عاشورایی را گسترش دهیم.

از فرصت پیش آمده بیشترین استفاده را برای فهم فلسفه عاشورا و رمز ماندگاری آن و تعمیق فرهنگ ایثار، حق طلبی، ظلم ستیزی، ولایتمداری و محبت و عشق ببریم. و هر خانه را محلی برای گفتگو یا مطالعه جمعی در این باره قرار دهیم.

امیدواریم با عنایات خاصه حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و فرزند بزرگوارش حضرت بقیه الله (عج) که قرن‌ها در غم جد بزرگوارش سوگوار و قلبش مالامال از غم و اندوه است، این محرم نقطه عطفی در عزاداری‌ها و ابراز ارادت و اخلاص نسبت به سرور و سالار شهیدان و فرزندان و یاران شهیدش باشد چنین باد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جامعه روحانیت مبارز

منبع: مهر

ارسال نظر