کد خبر : 5983

معاون مرکز سلامت محیط و کار تشریح کرد؛

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار گفت: امسال دسته عزاداری متحرک با طبل و سنج نخواهیم داشت.

به گزارش پیام نو، محسن فرهادی، به ارزیابی دستورالعمل بهداشتی ویژه عزاداری های ماه محرم و صفر پرداخت و گفت: باید از هر گونه تجمع دستهبندی شده در اطراف هیاتها و حسینهها اجتناب کرد. 

وی با عنوان این مطلب که امسال شیوه عزاداری متفاوت از سال های گذشته است، افزود: امسال دسته عزاداری متحرک و راه انداختن دستهجات با طبل و سنج که منجر به تجمع افراد می شود، نخواهیم داشت.

فرهادی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، تصریح کرد: عزاداری ها امسال صرفا در فضای باز و بدون حرکت خواهد بود. ضمن اینکه زمان برگزاری مراسم نیز حداکثر ۲ ساعت خواهد بود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، بر رعایت فاصله یک تا دو متری افراد از یکدیگر در مراسم عزاداری تاکید کرد و گفت: هر فردی باید در یک فضای ۴ مترمربعی قرار بگیرد که فاصله ها از هر طرف رعایت شود.

فرهادی با اعلام اینکه امسال گردش هیات ها را نخواهیم داشت، افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی، موکب ها و چادرهای توزیع نذری نیز نخواهیم داشت.

وی در ارتباط با برپایی مراسم های عزاداری در حرم های مقدس، گفت: عزاداری در حرم ها فقط برای افرادی است که در فضاهای باز حرم ها حضور دارند و دسته های عزاداری از بیرون حرم ها به داخل نخواهند آمد.

فرهادی، همچنین توزیع چای و شربت و شیر و...، در هیات های عزاداری را منتفی دانست و افزود: امسال پذیرایی در محل هیات ها نخواهیم داشت.

منبع: مهر

ارسال نظر