کد خبر : 6016

مقایسه بی‌حجابی و اختلاس ۳ هزار میلیاردی از سوی مامور پلیس

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که مامور پلیس مترو در مواجهه با خانمی که شال را بر شانه‌اش قرار داده از جرم مشهود می‌گوید; از اینکه برای پلیس فرقی نمی‌کند جرم چه باشد، چه افتادن شال باشد و چه کلاهبرداری ۳ هزار میلیاردی؛ چراکه بی قانونی، بی قانونی است.

به گزارش پیام نو، فیلمی در فضای مجازی دست به دست می‌شود با عنوان «امر به معروف مامور پلیس مترو».

حکایت از این قرار است که خانم جوانی بر روی صندلی در ایستگاه مترو در حالی که شالش بر روی شانه‌هایش افتاده نشسته و منتظر امدن قطار مترو است؛  ابتدا یک زن به او تذکر می‌دهد که حجابش را رعایت کرده و شالی را که افتاده روی سرش بگذارد، اما فرد مذکور هیچ توجهی نمی‌کند.

زن وقتی با بی اعتنایی خانم جوان مواجه می‌شود به سمت باجه پلیس مستقر در مترو رفته و از مأمور می‌خواهد که بیاید و تذکر دهد؛ مأمور پلیس هم بلافاصله به محل می آید و به خانم جوان تذکر می‌دهد و می‌گوید: خانم شالتان را سرتان کنید، اما دختر جوان با تندخویی شروع به جر و بحث با مأمور پلیس می‌کند.

در مقابل مأمور پلیس با اقتدار و ادب و احترام حین تذکرهای مداوم برای پوشیدن شال می‌گوید: شما جرم مشهود انجام داده‌اید.

دختر جوان لجاجت ورزیده و با پلیس جر و بحث می کند و  بحث را به دزددان و اختلاس گران می کشاند و پلیس را به این متهم می‌کند که چرا آنها را نمی‌گیرید، اما مأمور پلیس با قاطعیت می‌گوید: برای من هیچ فرقی نمی‌کند؛ به نظر من بی قانونی، بی قانونی است. چه شال باشد چه ۳ هزار میلیارد. شما جرم مشهود انجام داده‌اید و بدتر آن است که برای جرمی که انجام می‌دهید دلیل آورده‌اید، درست مثل همان اختلاس‌گران.

برخورد با کشف حجاب وظیفه ذاتی پلیس است

در واکنش به این اتفاق سرهنگ سعید عطاءالهی رئیس پلیس مترو پایتخت در تشریح جزئیات فیلمی که از امر به معروف یک  مأمور پلیس مترو در فضای مجازی منتشر شده است، گفت:‌ این قضیه در ساعت 20:11 مورخه 19 مرداد در سالن متروی شهدا ورودی به سمت کلاهدوز اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس مترو پایتخت تصریح کرد: با مراجعه یکی از شهروندان و اعلام این موضوع که یک خانم در سکوی کلاهدوز اقدام به کشف حجاب کرده و در مقابل آمران به معروف مقاومت کرده و اقدام به جوسازی و فضاسازی کرده است مأمور پلیس برای مدیریت صحنه و حمایت از آمر به معروف به محل اعزام می‌شود.

وی در پاسخ به دیگر پرسش در خصوص وظیفه مأموران پلیس مترو در مواجهه با بی‌حجابی و بدحجابی اعلام کرد: پلیس بر اساس وظایف ذاتی خود با کشف حجاب و هرگونه هنجارشکنی برابر قانون مقابله کرده و با کسانی که حریم جامعه را رعایت نکنند قطعا برخورد خواهد کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر