کد خبر : 6029

امیر حاتمی خبر داد؛

وزیر دفاع گفت: از موتور توربوفن و دو محصول موشکی رونمایی خواهد شد.

به گزارش پیام نو، امیر حاتمی وزیر دفاع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز یک گزارشی از وضعیت دفاعی کشور و صنایع دفاعی در دولت تقدیم شد و در این گزارش پیشرفت‌های صنایع دفاعی در حوزه‌های مختلف مورد اشاره قرار گرفت.

امیر حاتمی گفت: همچنین فردا با حضور رئیس‌جمهور سه افتتاح در حوزه صنایع دفاعی خواهیم داشت و همینطور یک نمایشگاه و یک افتتاح خط تولید. خط تولید موتور هواپیمای کوثر با نام «موتور اوج» افتتاح خواهد شد. تولید این موتور مسیر خودش را طی کرده و نمونه‌ها تولید شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: یک موتور توربوفن نیز رونمایی خواهد شد. این موتور نسل چهار است و برای اولین بار است که در کشور ساخته شده است و امروز روی پهبادهای پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امیر حاتمی تاکید کرد: یک نمایشگاه پهبادی هم داریم که نمونه‌های مختلف پهبادی کشور که امروز تسلیح و تجهیز شده‌اند و در مأموریت‌های مختلف نیروهای مسلح ایفای مأموریت می‌کنند به مردم معرفی خواهند شد.

وزیر دفاع گفت: دو محصول موشکی هم رونمایی خواهد شد که فردا توضیحات در خصوص این محصولات ارائه خواهد شد.

امیر حاتمی در ادامه با اشاره به توافق امارات و رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اسرائیل یک رژیم غاصب است و حق مردم فلسطین را غصب کرده و یک رژیم جنایتکار است و ردپای جنایات این رژیم در ایران نیز دیده می‌شود.

وی افزود: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را توام با شر و جنایت و خیانت و مسائل مختلف امنیتی پیش بینی می‌کنیم، به همین دلیل تاکید کردیم اگر پای آنها به منطقه باز شود بلاتردید منطقه با این تبعات مواجه خواهد شد و مسئولیت این موضوع برعهده کسانی است که پای این رژیم جنایتکار را به منطقه باز می‌کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر