کد خبر : 6118

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در دولت محمود احمدی نژاد یک انقلاب مدیریتی در کشور رخ داد که خروجی آن را هم دیدیم و شاهد فسادهای مالی و تبعاتش برای جامعه بودیم.

 

به گزارش پیام نو، حمید نجف در واکنش به سخنان اخیر حمیدرضا ترقی درباره اصلاح‌طلبان اظهار کرد: طی ۴۰ سالی که از انقلاب می‌گذرد اکثر مناصب دست جریان اصولگرایان بوده است، چه در سه قوه و چه در نهادهای دیگر حکومتی. پس اگر توفیقی وجود دارد یا اگر مشکلاتی هست باید سهم هرکس مشخص شود و مسئولیت آن را هم بپذیرد.

وی افزود: در دولت محمود احمدی نژاد یک انقلاب مدیریتی در کشور رخ داد و پس از انقلاب و تغییر نظام، این اولین دوره بعد از انقلاب بود که چنین تغییرات وسیعی انجام شد که خروجی آن را هم دیدیم و شاهد فسادهای مالی و تبعاتش برای جامعه بودیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: نیروهای اصلاحات جز در هشت سال آقای خاتمی که در دولت و چهار سال مجلس ششم، در جای دیگری منصبی نداشتند. همین مجلس دهم که مدام از فراکسیون امیدش می‌گویند اکثریت نمایندگانش اصولگرا بودند.

نجف گفت: اما گویا اصولگرایان می‌خواهند اصلاحات یک جریان با حضور ۱۰ درصدی در حاشیه قدرت باشد تا هرجا هم مشکلی پیش آمد کاسه‌کوزه‌ها را سر آنان بشکنند. در حالی که هر زمان در این کشور مشارکت گسترده انجام شده است نیروهای اصلاح طلب در راس کار آمدند و جز آن همیشه شاهدیم که با یک رای سنتی و حداقلی اصولگرایان انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه معمولاً قدرتی که از لحاظ تغییر افراد میانی در دست اصولگرایان قرار دارد به دست اصلاح‌طلبان داده نمی‌شود خطاب به ترقی گفت: به ایشان و همفکرانشان توصیه داریم که سهم خود را بپذیرند. اگر سهم آنان از قدرت ۸۰ درصد است پس در ناکارآمدی برای خود همین قدر سهم را قائل باشند و ما هم سهم خود را می‌پذیریم.

وی با بیان اینکه در دو دولت حسن روحانی نیز اکثریت مدیران اصولگرا بودند یا لااقل اصلاح‌طلب شناخته نمی‌شدند، تاکید کرد: این دو دولت نیز با اینکه پشتوانه مردمی اصلاحات را داشت، مدیرانش در بیشتر موارد اصولگرا بودند. پس همین دولت اعتدالی را که به اصلاحات نسبت می‌دهند، واقعا بیش از ۲۰ درصد از اصلاح‌طلبان را در خود ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان گفت: اصلاح‌طلبان همیشه فشارهای زیادی تحمل کرده‌اند، مظلوم بوده‌اند و نتوانستند کار کنند. اما باید به آنان هم گفت اگر جایی نمی‌توانید کاری پیش ببرید استعفا بدهید تا کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند خودشان بیایند و مسئولیت سود و زیانش را هم بر عهده بگیرند.

منبع:ایسنا

ارسال نظر