کد خبر : 6188

با برگزاری انتخابات هیات رئیسه

محسن هاشمی رفسنجانی برای سال چهارم رئیس شورای شهر تهران ماند.

به گزارش پیام نو، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در اولین دستور جلسه خود، برگزاری انتخابات هیات رئیسه را در دستور کار خود قرار دادند که محسن هاشمی تنها کاندیدای ریاست شورای شهر بود.

در این جلسه به دلیل ابتلای محمدعلیخانی به کرونا، پیشنهاد شد که رأی وی به صورت مجازی و غیر حضوری اخذ شود اما محسن هاشمی اعلام کرد از آنجایی که در آیین نامه شورا به لزوم مخفی بودن رأی اعضا تاکید شده، بهتر است در راستای جلوگیری از هرگونه شائبه حالا که ۲۰ نفر هستیم از رأی علیخانی عبور کنیم و بعدا رأی‌شان را در گوشی به من بگوید.

وی ادامه داد: این رویه ممکن است بدعت شود و بعدا در فضای مجازی داستان ایجاد می شود.

در حین شمارش آراء علی اعطا به عنوان ناظر انتخاب شد.

بنابر این گزارش، انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران برای سال چهارم برگزار شد که محسن هاشمی توانست با کسب ۱۸ رأی از ۲۰ نفر حاضر در جلسه شورا، برای سال چهارم به عنوان رئیس شورای شهر تهران باقی بماند.

محسن هاشمی پس از انتخاب به عنوان رئیس شورا از اعضاء به دلیل حسن اعتماد تشکر کرد.

در ادامه جلسه شورا برای انتخاب هیأت رییسه، انتخاب نایب رئیس در دستور کار قرار گرفت که محسن هاشمی از ابراهیم امینی دعوت به نامزدی در سمت نایب رییسی شورای شهر کرد و بهاره آروین نیز پیشنهاد داد که یکی از زنان شورا به غیر از خودش، برای پست نایب رئیسی کاندیدا شود که هیچ یک از زنان اعلام کاندیداتوری نکرد و تنها ابراهیم امینی گزینه نایب رئیسی شد.

ابراهیم امینی با کسب ۱۶ رأی از ۲۰ نفر حاضر، توانست برای سال چهارم نایب رئیس شورا باقی بماند.

ادامه دارد..

 

ارسال نظر