کد خبر : 6230

بیانیه جامعه صنفی تهیه‌کنندگان:

جامعه صنفی تهیه‌کنندگان هم در بیانیه‌ایی مبنی بر اینکه خروجی صدا و سیما چه بوده که حالا به دنبال تملک شبکه خانگی است مخالفت کردند.

به گزارش پیام نو، در بیانیه جامعه صنفی تهیه کنندگان آمده است: «رسانه ملی هم‌اینک با عملکرد غلط و بدون کارشناسی یکی از پرهزینه‌ترین سریال‌های خود یعنی «سرزمین کهن» را توقیف کرده و بسیاری از سریال‌هایی که با پول بیت‌المال تهیه کرده و یک بار روی آنتن برده است، به دلیل تغییر سلیقه مدیران امکان بازپخش ندارند.

صداوسیما چطور می‌تواند برای رسانه‌ای چون شبکه نمایش خانگی تصمیم‌گیری کند؛ آن هم بر اساس سلیقه مدیرانی که به ندرت سه سال در پست خود ماندگار هستند؟ صداوسیما که نتوانسته با شبکه خانگی رقابت کند ابتدا به شبکه خانگی حمله کرد و حالا قصد دارد اختیار رقیب را به دست گرفته و در طول زمان، آن را نابود کند. رسانه ملی اگر توان جذب مخاطب داشت با هزینه‌های گزافی که صرف سریال‌هایش کرده باید امروز یکی از پربیننده‌ترین رسانه‌ها بود.

خروجی صداوسیمایی با مساحتی در حد یک شهر، کارمندانی در حد چند وزارتخانه و بودجه‌ای در حد یک کشور اروپایی چه بوده که حالا به‌دنبال تملک شبکه خانگی است؟ نباید گذاشت که از سکوت پدرناتنی شبکه خانگی در وزارت ارشاد سوءاستفاده شود و این مدیوم، قربانی دعواهای سیاسی و سلیقه‌ای گردد.

دلسوزان و مقامات بالادستی نظام باید به ماجرا ورود کرده و جلوی بروز فاجعه‌ای دیگر را بگیرند.»

منبع: ایمنا

ارسال نظر