کد خبر : 6235

استاندار تهران:

استاندار تهران گفت: شیب کند شدن بستری‌ها و فوتی‌ها استان تهران در بیماری کرونا بسیار ملایم بوده و واقعیت این است که هنوز در وضعیت قرمز قرار داریم.

به گزارش پیام نو، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران صبح امروز پس از افتتاح پروژه‌های  شهرستان ورامین به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  هنوز شیب کند شدن بستری‌ها و فوتی‌ها استان تهران در بیماری کرونا بسیار ملایم بوده  و واقعیت این است که هنوز در وضعیت قرمز قرار داریم.

وی ادامه داد: نیازمند این هستیم که همشهریان و هم استانی‌ها تمامی پروتکل‌های توصیه شده ستاد مبارزه با کرونا را رعایت کنند تابتوانی میزان مراجعان، میزان بستری شدگان و همچنین میزان فوتی‌ها را در استان تحت کنترل در آوریم.

استاندار تهران اضافه کرد: تعداد فوتی‌های قطعی کرونا تا دیروز صبح ۵ هزار و ۸۲۳ نفر در استان تهران بوده و کل بستری‌ها ۹۶  هزار و ۴۰ نفر که ترخیص شده ۷۸ هزار و ۸۸۹ نفر بوده یعنی بیشترین راندمان ترخیصی و بهبود یافتگی را در کل کشور از آن استان تهران است. 

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: این نشان دهنده این است که واقعاً تلاش کادر درمان و رعایت مردمباعث شد ما نسبت به میانگین کشوری از رتبه بالایی برخوردار باشیم و تعداد فوتی‌های دیروز استان ۴۰ نفر بوده است.

وی افزود: طبق اعلام وزرای علوم و آموزش و پرورش اگر وضعیت کرونا به همین روال باشد شاید سال تحصیلی شروع شود اما شروع شدن سال تحصیلی به منزله حضور در کلاس‌ها نیست و باید از تمامی امکانات آموزشی برای آموزش دانش‌آموزان استفاده کنیم.

منبع: فارس

ارسال نظر