کد خبر : 6276

معاون اداره کل محیط زیست شهرداری تهران خبر داد؛

معاون اداره کل محیط زیست شهرداری تهران از ابلاغ دستورالعمل محیط زیستی ایام سوگواری محرم با توجه به شرایط ویژه اوج گرفتن ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پیام نو، عادل خزایی با بیان این خبر گفت: اوج گرفتن دوباره ویروس کووید19 و افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس شرایط سختی را به وجود آورده که در نتیجه آن بسیاری از آیینهای ملی و دینی هم موقتاً دچار تغییرات عمده شده است. عزاداران حسینی امسال با شرایط ویژه و ناخواسته ای مواجه هستند که قطعاً مطلوب نبوده اما از آن گریزی نیست. به همین منظور دستورالعمل محیط زیستی ویژه این ایام تدوین شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل، ادارات محیط زیست مناطق شهرداری مکلف به توزیع کیسه های پارچه ای به منظور کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی جهت توزیع نذورات و بسته های معیشتی در مساجد هستند. هم چنین استفاده از ظرفیت کانونها جهت شناسایی و آموزش افرادی که در محله ها هر ساله غذای نذری تهیه میکنند به منظور تشویق ادای نذری به شکل خام و توزیع آن میان افراد نیازمند و کم بضاعت مورد تاکید است.

به گفته خزایی، همچنین باید مخزنهای مخصوص زباله جهت جمع آوری ماسک و دستکشهای مستعمل تأمین و در مکانهای مناسب تعبیه شود.

معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست شهرداری تهران اظهار داشت: تشویق مساجد، تکایا، حسینیه ها و هیئتهایی که در فضای باز به عزاداری میپردازند، به استفاده از لامپها و پرژکتورهای SMDو LED جهت کاهش مصرف انرژی، تاکید بر استفاده از ظروف یکبار مصرف، از انواع ظروف با پایه گیاهی یا کاغذی و هر اقدام محیط زیستی دیگری که تضادی با مصوبات ستاد ملی کرونا و پروتکلهای بهداشتی نداشته و موجب تجمع افراد نشود، از دیگر موارد این دستورالعمل است.

خزایی در پایان یادآور شد: به هیات ها توصیه میشود به جای نذر غذای پخته، نذورات خود را به روش های دیگری ادا کنند تا علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی از تجمع افراد جهت دریافت نذری هم جلوگیری شود.

منبع:  روابط عمومی اداره کل محیط زیست شهرداری تهران

ارسال نظر