کد خبر : 6287

از سوی رئیس پلیس راه مازندران؛

رئیس پلیس راه مازندران خبر ممنوعیت ورود به مازندران در روزهای تاسوعا و عاشورا را تکذیب کرد.

به گزارش پیام نو، درحالی‌که ساعتی پیش روابط عمومی پلیس‌راه کشور، از اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های مازندران طی تعطیلات روزهای تاسوعا و عاشورا تا سه‌شنبه ۱۱ شهریور خبر داد و خبرش نیز در خبرگزاری‌ها و سایت‌ها منتشر شد، سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران اعلام کرد: وقتی از یک طرف جاده محدود می‌شود یا جاده یکطرفه می‌شود، مسلم است که تردد از سمت مقابل جاده محدودیت است و این به آن معنی نیست که پلیس ممنوعیت ایجاد می‌کند. بلکه پلیس مانند هر هفته محدودیت‌های هفتگی، آن هم در صورت نیاز را اعمال می‌کند.

سرهنگ قدمی افزود: اگر در جاده کندوان یا چالوس از روز چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه حجم ترافیک بالا برود، بعدازظهر این ۳ روز جاده از جنوب به شمال یکطرفه می‌شود. طبق برنامه هفتگی از ساعت ۱۵ باید این محدودیت‌ها اعمال شود ولی هر هفته نیاز به اعمال محدودیت رأس ساعت ۱۵ نیست، ما رصد می‌کنیم و اگر حجم ترافیک بالا رود از همان لحظه که اصولاً غروب هم هست این محدودیت‌ها را اعمال می‌کنیم.
به گفته رئیس پلیس راه مازندران اگر فرض بر این بگیرید که از ساعت ۱۵ از سمت جنوب به شمال محدودیت ایجاد شود، طبیعی است که از سمت شمال به جنوب این محور تردد ممنوع می‌شود.
سرهنگ قدمی گفت: شنبه، یکشنبه و دوشنبه از جهت مقابل محدودیت‌ها اجرا می‌شود. یعنی زمانی که مردم از شمال به سمت تهران خارج می‌شوند. مثل همیشه که برای تعطیلات محدودیت‌هایی در نظر گرفته می‌شود پیش بینی شده است، برای این ۳ روز هم از شمال به جنوب یکطرفه شود. یعنی از تهران و کرج به سمت شمال بسته می‌شود و مسیر مقابل از مرزن آباد به سمت کرج و تهران از بعدازظهر شنبه، یکشنبه و دوشنبه اگر ترافیک ایجاد شود، یکطرفه می‌شود.
وی ادامه داد: حجم ورودی به استان مازندران از امروز نسبت به روزهای قبل افزایش پیدا کرده است و متأسفانه طبق اعلامی که شده است پلیس راه نمی‌تواند به دلیل اینکه استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارد مسیرهای ورودی به این استان را ببندد و یا محدودیت و ممنوعیت به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد کند و باید حتماً دستور ستاد ملی مقابله با کرونا برای این کار صادر شود.
رئیس پلیس راه مازندران گفت: تمام محدودیت‌هایی که گفته شد در صورت ایجاد ترافیک و خلل در امر ترافیک اعمال می‌شوند و اگر در محورها ترافیکی نداشته باشیم، این محدودیت‌ها اصلاً اعمال نمی‌شوند.

منبع: مهر

ارسال نظر