کد خبر : 6432

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: به صورت محدود در برخی از دانشگاه‌ها شاید بتوانیم کلاس‌های حضوری هم داشته باشیم، ولی محور اصلی ما آموزش الکترونیکی است.

 

به گزارش پیام نو، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم درباره بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: ممکن است برخی از دانشگاه‌ها از ۲۲ شهریورماه، برخی ۲۵ شهریورماه و برخی ۲۹ شهریورماه بازگشایی کنند که بستگی به شرایط دانشگاه‌ها دارد چون در طول تابستان دانشگاه‌هایی بودند که ترم تابستان برگزار کرده و هنوز یک سری از کارهای ترم تابستان آنها باقی مانده است و لذا آمادگی برای آغاز سال تحصیلی را از ۱۵ شهریور ندارند.

وی توضیح داد: دانشگاه‌ها با توجه به شرایط دانشگاه خود تصمیم می‌گیرند از چه روزی بازگشایی کنند. عمده کلاس‌ها نیز به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و به صورت محدود برخی دانشگاه‌ها که امکان داشته و تردد دانشجویی ندارند و بیشتر دانشجویان آنها بومی است می‌توانند یک سری کلاس حضوری برگزار کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به آماده‌سازی خوابگاه‌ها افزود: خوابگاه‌ها زیر نظر معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها در حال آماده شدن هستند و احتمالاً با ظرفیت ۵۰ درصدی دانشجو پذیرش خواهند کرد.

به گفته خاکی صدیق، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشجویانی که دارای کلاس‌های عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی هستند در اولویت اسکان در خوابگاه هستند.

معاون آموزشی وزیر علوم درباره برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری نیز توضیح داد: به صورت محدود در برخی از دانشگاه‌ها شاید بتوانیم کلاس‌های حضوری هم داشته باشیم، ولی محور اصلی ما آموزش الکترونیکی است چون تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه‌ها حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد، دانشجویان غیربومی هستند بنابراین کلاس حضوری باعث نقل و انتقال و حرکت بین شهرها می‌شود لذا توصیه ما بر آموزش الکترونیکی است.

وی گفت: در شرایطی که دانشگاه‌ها بتوانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و دانشجویان مجبور به حرکت بین شهری نشوند می‌توانند کلاس حضوری داشته باشند.

خاکی صدیق درباره اینکه با توجه به تاخیر در برگزاری کنکور، قبول‌شدگان فرصت شرکت در کلاس‌ها را خواهند داشت، افزود: ترم اول برای نوورودان دانشگاه‌ها از آبان است و طبق برنامه سازمان سنجش در اواخر مهر و اوایل آبان این اسامی به دانشگاه‌ها داده شود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: ثبت‌نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و دانشجویان ترم خود را آغاز می‌کنند که در ادامه تحصیل دچار وقفه نشوند و روال ترمی دانشگاه‌ها هم برهم نریزد.

به گزارش پیام نو، بازگشایی دانشگاه ها باتوجه به اینکه مسئولین به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کردند و هشدار دادند اما تشکیل کلاس های حضوری و تصمیم گیری درباره آن بر عهده دانشگاه‌ها و بررسی شرایط گذاشته شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر