کد خبر : 6436

قالیباف:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه هفتم توسعه احکامی را برای حمایت از خوزستان خواهیم داشت.

 

به گزارش پیام نو، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه 11 شهریور ماه) پس از بازدید از پروژه فولادسازی شادگان در جمع خبرنگاران با اشاره به فرصت‌های گسترده استان خوزستان در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، توریست و تجارت، گفت: با وجود تمام این ظرفیت‌ها و استعدادها، مشکلات استان خوزستان بسیار زیاد است که این به سیاست‌گذاری‌ها و رویکردها برمی‌گردد.

 رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی بسیاری از فرصت‌ها به تهدید تبدیل شده و این مسئله مشکلاتی را ایجاد کرده که حل آن نیازمند تدبیر است.

وی با اشاره به نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان در لایحه بودجه سال 1400 و برنامه‌ هفتم توسعه کل کشور، گفت: قطعا در این قوانین استان خوزستان به طور ویژه دیده می‌شود تا مشکلات این بخش تا حدود زیادی رفع شود؛ همچنین در برنامه هفتم توسعه احکامی را خواهیم دید تا مباحث مهم استان از جمله صنعت، آب و فاضلاب و کشاورزی دیده و حمایت شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به ظرفیت‌های گسترده استان خوزستان در حوزه کشاورزی، افزود: خوزستان ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی دارد که در صورت حمایت می‌تواند باعث ارتقای امنیت غذایی  کشور شود.

به گزارش پیام نو، با توجه به کم‌آبی‌ها و مشکلاتی که برای مردم خوزستان بوجود آمده رئیس مجلس گفت که در برنامه‌ هفتم توسعه توجه ویژه‌ای به استان خوزستان خواهند داشت.

منبع: تسنیم

ارسال نظر