کد خبر : 6447

قصه تلخ یک محیط‌بان

قاتل محیط‌بان محمد حسن‌نژاد در ارتفاعات بندرلنگه در استان هرمزگان خودکشی کرده و جنازه او همراه دو قبضه سلاح کشف شده است.

به گزارش پیام نو، حبیب مسیحی تازیانی، رئیس‌کل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان چهارشنبه ۱۲ شهریور با تائید این خبر گفت: در جریان درگیری بین محیط‌بانان با شکارچیان در منطقه ارمک وچمبه شهرستان بندرلنگه، ۲ شکارچی با شلیک گلوله مستقیم به سینه محیط‌بان محمد حسن‌نژاد او را به شهادت رسانده و از منطقه متواری شدند. یکی از ضاربان، بلافاصله دستگیر و یک شکارچی دیگر نیز شناسایی شده و به‌زودی دستگیر خواهد شد.

محیط‌بان محمد حسن‌نژاد ۵۰ ساله بود و ۲۳ سال سابقه فعالیت در حفاظت از محیط زیست هرمزگان داشت. وی در سال‌های گذشته ۲ بار به عنوان محیط‌بان نمونه‌ استان انتخاب و تقدیر شده بود. سازمان محیط زیست با جدیت و طبق مقررات نیروهای مسلح پیگیر حقوق مادی و معنوی برای خانواده این شهید خواهد بود.


به گزارش پیام نو، این شکارچی غیرمجاز در واقع خواهرزاده محیط‌بان حسن‌نژاد بوده و گفته می‌شود پس از اینکه می‌فهمد به دایی خودش شلیک کرده است، خودکشی می‌کند. پیش‌تر اعلام شده بود یکی از شکارچیان بازداشت شده و ماموران با شناسایی شکارچی دیگر در پی یافتن و بازداشت او هستند.

 

 

گفتنی است تابستان سال ۹۵ نیز محمد دهقانی و پرویز هرمزی، دو محیط‌بان بندرعباس در منطقه حفاظت‌شده گنو بر اثر تیراندازی دو شکارچی غیرمجاز جان خود را از دست دادند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر