کد خبر : 6466

سخنگوی دانشگاه آزاد:

سخنگوی دانشگاه آزاد درباره نحوه برگزاری کلاس‌ها گفت: کلاس‌های عملی دانشگاه آزاد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

به گزارش پیام نو، حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد درباره زمان آغاز سال تحصیلی در دانشگاه آزاد توضیح داد و گفت: سال تحصیلی جدید برای دانشجویان سنواتی دانشگاه از ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود. دانشجویان جدیدالورود نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند نخست آن‌هایی که بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت‌نام کرده‌اند که این افراد تا هفتم مهرماه برای ثبت‌نام فرصت دارند و پس از آن مدارک و سابقه علمی آنها بررسی خواهد شد. چند روز بعد نیز کلاس‌ها شروع می‌شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: دسته دیگر آن‌هایی هستند که از طریق کنکور در دانشگاه آزاد ثبت‌نام کرده‌اند که براساس اعلام سازمان سنجش قرار است اسامی پذیرفته‌شدگان تا ۲۰ مهرماه به دانشگاه اعلام شود. دانشگاه آزاد در مورد دانشجویان جدیدالورود با همه زیرنظام‌های آموزش عالی کشور هماهنگ است.

وی درباره چگونگی برگزاری کلاس‌ها در نیمسال جدید تحصیلی توضیح داد: دانشگاه آزاد آمادگی کامل دارد که کلاس‌ها را چه به صورت مجازی و چه به صورت حضوری و نیمه‌حضوری برگزار کند. خوشبختانه تجربه خوبی از برگزاری آموزش مجازی در ترم قبل به دست آمد و دانشگاه آزاد سامانه LMS خود را بالا آورد که این سامانه قطعاً به افزایش کیفیت آموزش مجازی کمک خواهد کرد.

عوامل تاثیرگذار در کاهش شهریه دانشگاه آزاد

حیدری با اشاره به آخرین تصمیم‌گیری‌ها در خصوص شهریه دانشجویان گفت: هیأت‌امنای مرکزی دانشگاه آزاد با توجه به اینکه کرونا اشتغال خانواده‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داده و بسیاری از دانشجویان از محل درآمد خانواده، شهریه خود را می‌پردازند تصمیم گرفته است بحث شهریه (افزایش و یا کاهش) را به هیأت‌امنای استانی واگذار کند.

سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در نیمسال جدید تحصیلی لزوماً افزایشی نیست، افزود: با توجه به شرایط موجود، ممکن است شهریه برخی کدرشته‌ها کاهشی باشد یا برخی دیگر ثابت بماند یا افزایش پیدا کند. در این خصوص هیأت‌امنای استانی براساس عوامل مختلفی مانند رشته، شهر، سطح درآمد خانوارها در منطقه تصمیم‌گیری خواهد کرد و میزان شهریه براساس این عوامل مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دفاع از پایان‌نامه‌ها در ترم جاری مثل ترم گذشته می‌تواند به صورت حضوری یا مجازی برگزار شود، توضیح داد: کلاس‌های عملی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مجوز ستاد ملی  مبارزه با کرونا به صورت حضوری برگزار خواهد شد. این کلاس‌ها که قبلاً با ۱۵ دانشجو برگزار می‌شد به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با ۳ الی ۵ نفر برگزار خواهد شد.

نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشگاه آزاد 

محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد، با اشاره به شرایط به وجود آمده در بحث آموزش گفت: طی چند ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا مجبور به برگزاری مجازی کلاس‌ها شدیم. این موضوع ضایعه‌هایی به همراه داشت که برای رفع آنها برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای داریم. 

یکی از برنامه‌ها این است که ترم آینده، دانشجویان در گروه‌های پنج نفره حداقل ۴ جلسه طی ترم تحصیلی در دانشگاه حضور داشته باشند و ۱۲ جلسه دیگر به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار شود، چراکه ارتباط دانشجو با استاد و دانشگاه باید حفظ شود.

به گزارش پیام نو، دانشگاه آزاد برای برگزاری کلاس ها در شرایط شیوع گسترده کرونا تدابیری انجام داده‌اند مبنی بر اینکه برخی از کلاس های عملی خصوصا دوره پایان نامه ها را به صورت حضوری برگزار کنند و این درحالی است که برخی از دانشگاه ها این آمادگی را ندارند.

  منبع: مهر

ارسال نظر