کد خبر : 6486

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: نگرانم از اینکه با بی توجهی ها، شاهد موج جدیدی از بیماری باشیم.

به گزارش پیام نو، سعید نمکی، وزیر بهداشت در نشست کمیته ملی شهید خدمت که با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی برگزار شد، اظهار داشت: افتخار داشتم که از روز سوم جنگ، در مناطق جنگی حضور داشته باشم اما تفاوت آن زمان با شرایط کنونی این بود که می دانستیم دشمن از چه مسیری می آید اما در شرایط پاندمی کرونا، عزیزترین افراد در کنار و روبروی ما نشسته اند و ممکن است بمب ویروس باشند و ما خبر نداشته باشیم.

 وی افزود: نگرانم از اینکه با بی توجهی ها، شاهد موج جدیدی از بیماری باشیم و همکاران ما هم خسته هستند و ممکن است خیلی از آنها در صحنه خدمت رسانی حضور نداشته باشند و نگرانم که همکارانم قربانی بی توجهی برخی افراد شوند.
وزیر بهداشت در ادامه سخنانش در کمیته ملی شهید خدمت گفت: زمانی که برای شهدای خدمت کادر بهداشتی و درمانی به مقام معظم رهبری نامه نوشتم، ایشان با محبت ویژه ای که دارند در کوتاه ترین زمان و کمتر از 24 ساعت، پاسخ نامه را دادند و اعلام رضایت کردند.
 بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت تاکید کرد: دستورالعمل شهدای خدمت برای کادر بهداشتی و درمانی منطبق بر چارچوب آیین نامه شهدای خدمت باید به سرعت و با همکاری بخش های مختلف تهیه و بعد از بررسی و تصویب در این کمیته، به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شود.
به گزارش پیام نو، با نزدیک شدن به فصل پاییز و بازگشایی مدارس، مسئولین از شیوع ویروس و موج جدید کرونا ابراز نگرانی کردند.
منبع: ایسنا
ارسال نظر