کد خبر : 6491

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور عنوان کرد؛

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از ابلاغ بخشنامه اعمال مجازات عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

به گزارش پیام نو، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، بخشنامه اعمال مجازات عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

بنا بر این بخشنامه که بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا در تاریخ ۲۵ مرداد امسال، تدوین شده و به تأیید رئیس جمهور نیز رسیده است، عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تخلف محسوب می‌شود.
در این بخشنامه آمده که جرایم و مجازات‌های تعیین شده، مستقیماً از سوی معاونان یا مدیران کل اداری و مالی هر دستگاه اعمال شده و نیازی به تشکیل پرونده در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری نیست.
جزئیات مجازات تعیین شده به این شرح است:
مرتبه اول: تذکر کتبی بدون درج در پرونده
مرتبه دوم: توبیخ کتبی با درج در پرونده
مرتبه سوم: کسر یک سوم حقوق و فوق العاده شغل در حقوق یک ماه
مرتبه چهارم: کسر یک سوم حقوق و فوق العاده در حقوق ۳ ماه
مرتبه پنجم: انفصال موقت از خدمت حداکثر تا ۳ ماه
این بخشنامه می‌افزاید: ارائه خدمات در دستگاه‌های اداری، اجرایی و انتظامی به مراجعه کنندگانی که ماسک ندارند، ممنوع است. ضمن اینکه استفاده از ماسک در کلیه بانک‌ها، مراکز رفاهی و خدماتی، وسایل حمل و نقل عمومی و فضاهای سربسته الزامی است.
به گزارش پیام نو، با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید بخشنامه ای برای رعایت پروتکل های بهداشتی برای دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ شد و اداره ها ملزم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستند در غیر این صورت مجازات هایی برایشان در پی خواهد داشت.

بخشنامه

بخشنامه

منبع: مهر

ارسال نظر