کد خبر : 6496

قباد محمدی:

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از توزیع ۲۵۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزا از ابتدای پاییز خبر داد.

به گزارش پیام نو،  قباد محمدی گفت: سال جاری به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و آنفلوانزا در فصل پاییز نگرانی مردم بیشتر می‌شود و تقاضای واکسن نیز افزایش می‌یابد و تلاش‌ها بر این است فشار از روی مردم برداشته شود.

وی افزود: بر همین اساس معاونت غذا و دارو اقدام به واردات ۱۲ میلیون دوز واکسن آنفولانزا از کشورهای هلند و روسیه کرده که این مقدار سه برابر سال گذشته است که بخشی به کشور وارد شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و بهترین زمان برای تزریق واکسن اواخر شهریور و اوایل مهر ماه است.
محمدی گفت: در داخل کشور تلاش‌هایی برای تولید واکسن انجام شده که ممکن است تا آبان ماه واکسن داخلی آماده شود و در صورت تولید توصیه می‌شود مردم از واکسن داخلی استفاده کنند زیرا این واکسن با توجه به بیماری‌های داخل کشور تهیه شده است.
وی گفت: مردم برای تهیه واکسن عجله نکنند، واکسن آنفلانزا برای بیماران پرخطر زمینه‌ای، بیماران قلبی، پیوند عضو، کودکان زیر ۱۰ سال (زیر ۶ ماه ممنوع)، زنان باردار، افراد بالای ۶۰ سال و افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است یا به علت مصرف دارو تضعیف شده ضروری است.
محمدی در مورد نحوه توزیع واکسن گفت: واکسن آنفلوانزا در ۲ مرحله توزیع خواهد شد که مرحله اول آن از ۱۰ روز آینده آغاز خواهد شد و در فاز اول افراد بالای ۶۰ سال و کودکان زیر ۱۰ سال از طریق کارت ملی واکسن را دریافت می‌کنند؛ و در فاز دوم توزیع واکسن آنفلوانزا به‌صورت آزاد خواهد بود.
محمدی از مردم خواست برای دریافت واکسن آنفلوانزا عجله نکنند و اجازه بدهند افراد نیازمند به دارو ابتدا استفاده کنند.
به گزارش پیام نو، با توجه به اینکه به فصل پاییز نزدیک شدیم و همزمان با شیوع کرونا امسال بسیاری از مردم تقاضای واکسن آنفولانزا داشته اند.


منبع: مهر

ارسال نظر