کد خبر : 6525

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با پیام نو:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ملت ایران از ما نمایندگان مجلس انتظار دارن، فاصله طبقاتی را کم‌تر کنیم.

پیام نو| سید علی موسوی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پیام نو، در مورد جزئیات طرح خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند، گفت: طرحی را تدوین کرده‌ایم که یکی از مواد این طرح، بحث خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند بوده و مخصوص دهک‌های پایین جامعه است.

وی تصریح کرد: در بحث عدالت اجتماعی و اقتصادی، یکی از طرح‌هایی که جا دارد در مجلس یازدهم و مجلس شهید سلیمانی به آن توجه شود، این است که تسهیلات، امکانات و شرایطی را مهیا کنیم تا به خانوار‌هایی که نیازمند هستند، کمکی شود.

سید علی موسوی

موسوی ادامه داد: طرحی را ارائه کردیم که یکی از مواردش، بحث خودرودار کردن خانوار‌های نیازمند است. ساز و کاری را طراحی کرده‌ایم که با این ساز و کار می‌خواهیم آنها خودرودار شوند. 

نماینده مردم ملکان در مجلس با تأکید بر اینکه جزئیات این طرح در روز‌های آتی اعلام می‌شود، عنوان کرد: ملت ایران که ملت نجیب و بزرگی هستند، از ما نمایندگان مجلس انتظار دارند در این مجلس، فاصله طبقاتی که در جامعه وجود دارد را کم‌تر کنیم.

وی اضافه کرد: بعضی از خانوار‌های دهک بالا، چند خودرو دارند، این در حالی است که خانوار‌های دهک‌های پایین، هیچ خودویی ندارند و شاید دست یافتن به خودرو برایشان تبدیل به آرزو شده باشد؛ بنابراین در این طرح سعی کرده‌ایم که این خانوار‌ها هم به خودرو دسترسی پیدا کنند.

موسوی در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط کنونی اقتصادی جامعه، آیا دولت توانایی تأمین بودجه این طرح را دارد، گفت: این طرح چهار ضلع دولت، خودروسازان، مجلس و خانوار‌های هدف را دارد. سعی می‌کنیم با همراهی و همکاری این چهار ضلع به هدف مشترک‌مان که خودرو دار کردن خانوار‌های نیازمند است، دست پیدا کنیم.

ارسال نظر