کد خبر : 6549

سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: عوامل خرابکاری در سایت نطنز را کشف کردند و دلایل و چگونگی انجام کار را می دانند.

به گزارش پیام نو، بهروز کمالوندی با اشاره به مقابله ایران با اقدامات جاسوسی و خرابکاری در صنعت هسته ای کشور به ویژه در رابطه با نفوذ بازرسان آژانس اظهار کرد: تا الان ایران در راه مقابله با این اقدامات موفق بوده است. غیر از نگرانی ها درباره بازرسان، عملیات سایبری داشته‌ایم و در یک نمایشگاه تعداد زیادی از مواردی که کشف کردیم را به نمایش گذاشتیم البته همه این موارد را نمی توانیم به بازرسان نسبت دهیم، اما بازرس هم می تواند عامل باشد. باید مراقبت کنیم و می توانیم بگویم که اشراف کاملی در این زمینه وجود دارد.

وی درباره اتفاقی که در سایت نطنز روی داد گفت: این اتفاق متاسفانه جنبه خرابکاری دارد و این را سازمان های امنیتی ما باید دقیق بررسی کنند و قرار است آنها در این باره اظهار نظر کنند. تا جایی که می دانیم عوامل این کار را کشف کردند و دلایل و چگونگی انجام کار را می دانند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این که یعنی عواملی در داخل با هدایت و سناریویی از خارج در این کار دخیل بودند؟ اظهار کرد: اینکه جزییات این اتفاق چیست را نمی دانیم تا اندازه‌ای به ما گفته شده و چون مساله در حال پیگیری است معذوریم در این باره بیشتر صحبت کنیم.

به گزاش پیام نو،‌ این موضوعات درحالی است که انفجاری در تاسیسات اتمی نطنز رخ داد و گفتند پیگیری های لازم را در این خصوص انجام می دهند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر