کد خبر : 6550

بعد از انتشار خبر پرده‌برداری از ماجرای مافیای فروش قبر در تهران، یک منبع آگاه خبر دستگیری این فرد را تأیید کرد.

به گزارش پیام نو، بعد از انتشار گزارش‌هایی از «مافیای فروش قبر» در تهران که روایتی از ماجرای همسطح‌سازی قبرستان ابن‌بابویه بود، یک منبع آگاه از دستگیری سلطان فروش قبر خبر داد.

این منبع آگاه اعلام کرد: نام این فرد «س-ح-ا» است و صبح امروز توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرری دستگیر شد.

چند هفته قبل در گفتگویی با حجت‌الاسلام علامه، مدیر آستان ابن بابویه شهرری، از مافیای فروش قبر در تهران پرده‌برداری شد و حجت‌الاسلام صادقی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری، نیز در مصاحبه‌ای دیگر از اخراج فرد واسطه‌گر فروش قبور از آستان شیخ صدوق(ره) خبر داده بود.

مدیر آستان ابن بابویه شهرری گفته بود: «از گذشته یادمان است که می‌گفتند بدترین کار مرده‌خوری است؛ بنده نمی‌دانستم که مرده‌خوری به چه معناست، تا اینکه اینجا آمدم و دیدم که مرده‌خوری وجود دارد. در حالی که ما باید به خانواده‌های متوفی کمک کنیم و آرامش روحی و روانی انتقال دهیم و در حد توان دستگیر آن‌ها باشیم، متأسفانه با حضور این گروه مافیایی بار بیشتری بر دوش آن‌ها گذاشته بود و خانواده‌ها در شرایط بسیار بدی قرار گرفته بودند. بعد از دفن اموات خانواده‌ها متوجه می‌شدند که چه بار مالی سنگینی برای این موضوع متحمل شده‌اند که قانوناً نیز نباید آن را پرداخت می‌کردند».

به گزارش پیام نو، با توجه به اینکه مافیای قبر، قبرهایی را که صاحب نداشتند به فروش می رساندند بالاخره دستگیر شدند.

منبع: ایکنا

ارسال نظر