کد خبر : 6582

اردکانیان:

وزیر نیرو گفت: مردم از حیث دسترسی به آب سالم و با کیفیت امنیت خاطر داشته باشند.

 

به گزارش پیام نو، رضا اردکانیان، روز دوشنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری همزمان از ۱۳ طرح شرکت برق منطقه‌ای استان یزد که به صورت ویدئو کنفرانس در شهرک فولاد شهرستان اشکذر برگزار شد افزود: تاکنون در قالب این پویش، ۱۰۵ طرح در ۲۱ استان کشور با ۲۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده است.

وی اظهار داشت: پویش "هر هفته -الف- ب- ایران" با جدیت در سال جهش تولید دنبال می‌شود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: مردم از حیث دسترسی به آب سالم و با کیفیت و پایدار، احساس آرامش و امنیت خاطر داشته باشند و سرمایه گذاران و فعالان بخش کشاورزی با اطمینان اینکه آب مورد نیاز این بخش‌ها فراهم است به فعالیت خود ادامه بدهند ضمن آنکه الگوی مصرف را هم رعایت کنند.

اردکانیان گفت: امیدواریم بتوانیم از منابع جدید آب که حاصل تصفیه فاضلاب است نیز در سطح کشور به خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه یزد مانند یک نگین در دل سرزمین پهناور ایران قرار گرفته است افزود: اگر این سرزمین هزار سال پیش توانست با پدیده اعجاب انگیز قنات، حیات را حفظ کند، امروز نیز می‌تواند با بهره گیری از انرژی خورشیدی، گامی مهم در مسیر توسعه بردارد.

وزیر نیرو تصریح کرد: اگر بگوییم یزد از لحاظ بهره برداری از مواهب الهی یک مدل و الگوی موفق در کشور است، گزاف نگفته‌ایم و امروز شاهد ظهور و بروز بهره برداری‌های خلاقانه یزدی‌ها از مواهب الهی همچون نور خورشید هستیم. 

وی در ادامه در مورد بهبود بخشیدن به کیفیت آب شرب اردکان گفت: اقداماتی در این زمینه در حال انجام است و قول می‌دهیم این مشکل اردکان را به زودی رفع شود.

وزیر نیرو یادآور شد: مردم یزد و استانهای مجاور در زمینه تأمین آب شرب دغدغه نداشته باشند زیرا طرح‌های متعددی در دستور کار وزارت قرار دارد که آینده روشنی را برای این خطه های کویری رقم می زند.

اردکانیان در مورد ۲۰ میلیون مترمکعب اختصاص اضافه سهمیه آب از خلیج فارس به یزد هم گفت: مدیریت این میزان آب را در اختیار استان  قرار می‌دهیم. 

امروز با حضور وزیر نیرو ۱۳ طرح حوزه صنعت برق استان یزد با اعتبار افزون بر ۲۸۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش پیام نو، با توجه به مشکلاتی که برخی از استان های کشور درخصوص کم آبی یا بی آبی دارند وزیر نیرو تاکید کرد که مردم از دسترسی به آب سالم اطمینان داشته باشند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر