کد خبر : 6612

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: در این بحران بزرگ کرونا حتی یک خوزستانی عزیز پشت درب‌های بیمارستان نماند.

 

به گزارش پیام نو، سعید نمکی، وزیر بهداشت در سومین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت از سری پروژه های پویش سراسری ره سلامت با درود بر روح بلند شهدای کربلا، دفاع مقدس، حرم و مدافع سلامت، در ارتباط ویدیوکنفرانسی با دانشگاه علوم‌پزشکی جندی شاپور اهواز، گفت: خوزستان کربلای دیگری است برای ما؛ از روزهای آغازین دفاع مقدس بچه‌های خوزستان دست خالی و با امکانات کم در مقابل رژیم بعث ایستادند. ما همواره مدیون خاک خوزستان هستیم و آنچه که برای این استان انجام می‌دهیم حتی پاسخ یک قطره از خون شهدای این خطه نیست.

وی با اشاره به تلاش کادر درمان در استان خوزستان برای مهار کرونا، ادامه داد: با مهار این بحران توانستید سیلی محکمی بر دهان کسانی بزنید که مدعی بودند جمهوری اسلامی ایران به خوزستان بها نمی‌دهد و آنجا را رها کرده است. در این بحران بزرگ حتی یک خوزستانی عزیز پشت درب‌های بیمارستان نماند. به قول شهید زنده در دل‌ها سردار سلیمانی، ما ملت امام حسین (ع) هستیم و با ایستادگی در مقابل هجمه‌ها تاریخ‌ساز خواهیم شد.
نمکی در ارتباط ویدیوکنفرانسی با دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، افزود: یکی از استان‌های موفق در مهار کرونا استان فارس بود. در اوج تحریم‌های ظالمانه و شرایط سخت توانستیم بیش از گذشته به توسعه سلامت کشور بپردازیم. امسال سال طلایی توسعه حوزه سلامت خواهد بود، زیرا برای اولین بار در تاریخ ایران ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت عادی و ۲هزار تخت ICU به ناوگان تخت‌های کشور اضافه خواهیم کرد. این اهداف در راستای افتتاح ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی درمانی تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ خواهد بود که با کمک خیرین و همکاران دلسوزم میسر می‌شود.
وزیر بهداشت در ارتباط با دانشگاه علوم‌پزشکی جهرم، تاکید کرد: اگر همدلی و وفاق کادر درمان و مسئولین با یکدیگر نبود، این موفقیت در کنترل کرونا حاصل نمی‌شد. اطبا از گذشته به دلیل کمک برای به دست آوردن سلامت مورد توجه ویژه مردم بودند تا جایی که برخی آنها را هم ردیف انبیا می‌دیدند. امیدوارم با همکاری دوستانم پروژه بیمارستان ۳۳۰ تخت‌خوابی جهرم که از زمان حضورم در سازمان برنامه و بودجه پیگیر آن هستم، به زودی افتتاح شود.
وی با بیان اینکه شاید هر یک و نیم قرن یکبار بیماری گسترده‌ای مانند کرونا در کشورها به وجود آید، اظهار کرد: استان‌هایی که امروز در خدمتشان بودیم از ابتدای سال ۱۳۹۸ درگیر مشکلاتی مانند سیل نیز بودند. به یاد می‌آورم که یکی از سخت‌ترین شب‌های زندگی من شبی بود که در شیراز سیل آمد و به چشم خود شاهد تلاش همکارانم برای مهار ورود آب به بیمارستان بودم. با نگاه به آن ایام امیدوارم از شرایط فعلی هم گذر کنیم.
وی در خاتمه سخنان خود با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: یکی از غصه‌های بزرگ من از دست دادن کادر درمانی است که سال‌ها برای تحصیل و علم طبابت سختی کشیده‌اند. عزیزانی که به دلیل عدم رعایت و سهل‌انگاری و نزدن ماسک توسط برخی افراد از دست می‌روند. با توجه به بازگشایی مدارس از استان‌ها می خواهیم نظارت خود را بر رعایت موارد بهداشتی افزایش دهند.
در بخش دیگری از مراسم دکتر سید کامل تقوی‌نژاد_معاون توسعه وزیر بهداشت، در مورد سومین آیین بهره‌برداری از پروژه‌های سلامت، گفت: امروز ۵۳ پروژه بهداشتی درمانی در سه دانشگاه علوم‌پزشکی جندی‌شاپور، فارس و جهرم با متراژی بالغ بر ۴۰ هزار و ۸۳۱ متر مربع و با اعتبار ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی با تشکر از تامین اعتبار انجام این طرح، افزود: ۳۲۵ تخت عادی و ویژه، تکمیل بخش‌های بیمارستانی، احداث مراکز خدمات جامع سلامت و... امروز بهره برداری می‌شود.
به گزارش پیام نو، گفتنی است وزیر بهداشت استان خوزستان و مردم این منطقه را محترم و عزیز دانست و توضیح داد که این مردم از جان خود برای کشور ایران گذشتند و در این بحران کرونا بدون امکانات خوب توانستند به خوبی مقابله کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر