کد خبر : 6699

مدیر کل بهزیستی اصفهان:

مدیر کل بهزیستی اصفهان گفت: غرق شدن سه کودک در حاشیه شاهین‌شهر ربطی به موضوع چند روز پیش کودکان کار در بهزیستی این شهر ندارد.

به گزارش پیام نو، سه کودک در یک رشته کانال آب در شاهین شهر اصفهان غرق شدند؛ برخی کانال‌های پیام رسان در فضای مجازی با انتشار خبر مفقودی و سپس غرق شدن این کودکان موضوع را به حبس ۱۰ کودک کار در بهزیستی شاهین شهر پیوند دادند و سبب دلهره و شایعه پراکنی در این خطه شدند.

مرضیه فرشاد، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: جانباختگان کودکان کار نیستند و  اسامی آنان با  کودکان تحویل شده در چند روز پیش به بهزیستی اصفهان مطابقت ندارد. همچنین این موضوع در فضای کار برای کودکان رخ نداده و کارکنان بهزیستی در آن نقشی ندارند.

مجتبی ناجی، معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی اصفهان نیز گفت: موضوع غرق شدن سه کودک در حیطه مسئولیت بهزیستی نیست زیرا  آن ۱۰ کودک پس از انتقال به مکان دیگری در بهزیستی شاهین‌شهر از آن محل گریختند.

منصور شیشه‌فروش، مدیر آتش نشانی شهرداری شاهین شهر از دادن هرگونه اطلاعات در رابطه با غرق سه کودک در این شهر خودداری کرد اما مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان  مرگ ناشی از غرق شدگی سه کودک در کانالی آبی در حاشیه شاهین شهر را تایید کرد. در این حادثه چهار کودک وارد کانال آبی نزدیک آرامستان شاهین شهر شدند که جسد سه کودک پیدا شده  و تلاش‌ها برای یافتن کودک چهارم ادامه دارد.

وی نسبت به خطر غرق شدن در منابع آبی استان هشدار داد و افزود: شنا کردن در تمام منابع آبی شامل استخرهای آب کشاورزی، کانال‌ها، دریاچه‌های طبیعی و مصنوعی و رودخانه‌ها خطرناک است.

بنا به اعلام پزشکی قانونی اصفهان در پنج ماهه امسال ۳۷ نفر بر اثر غرق شدگی  در استان جان باختند. چندی پیش تعدادی از کودکان کار که شمارشان ۱۰ نفر اعلام شده است  در طرح پاکسازی و ساماندهی شهر از متکدیان در شاهین شهر جمع آوری و به اداره بهزیستی این شهر تحویل داده شدند.

کوتاهی مسئولان بهزیستی شاهین شهر در ارجاع هرچه سریعتر آنها به خانواده یا انتقال آنها به مکانی امن و دارای امکانات و به نوعی حبس آنها در اتاقکی در بهزیستی موجب اتفاقاتی شد که واکنش‌های بسیاری را در بین مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.

در این راستا مدیرکل بهزیستی اصفهان با بررسی و ورود بی‌درنگ به این قضیه از برکناری خاطیان ماجرای بهزیستی شاهین‌شهر خبر داد و گفت: بر اساس قول قبلی، در مرحله اول، خاطیان این ماجرا از مسئولیت تعلیق شدند. مرضیه فرشاد بیان کرد: نتایج بررسی‌های اولیه تیم بازرسی بهزیستی استان در خصوص ماجرای بهزیستی شاهین شهر، نشان می‌دهد که این اتفاق در یک فرآیند غیرکارشناسی در مجموعه بهزیستی شهرستان صورت گرفته است و  تیم بازرسی بهزیستی استان در حال بررسی دقیق ماجرا و تکمیل اطلاعات است که نتایج دقیق‌تر این موضوع به اطلاع خواهد رسید و با خاطیان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

منبع: ایرنا

ارسال نظر