کد خبر : 6708

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با پیام نو:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دو ماه پیش از رئیس سازمان بورس پرسیدیم آیا رشد حرکت بورس واقعی است؟

پیام نو| شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری، رشد عجیبی را در پیش گرفت و روز‌هایی طلایی را می‌گذراند، اما در هفته سوم مردادماه ریزش‌های سنگینی را تجربه کرد. این ریزش تا جایی ادامه داشت که رکوردهای ریزش از رکوردهای صعود، پیشی گرفت.

در ادامه سید کاظم موسوی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از احضار حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به کمیسیون اقتصادی مجلس، خبر داد. موسوی علت احضار قالیباف اصل به کمیسیون اقتصادی مجلس را روند کاهشی بورس عنوان کرد.

سید غنی نظری خانقاه عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با پیام نو، در پاسخ به این پرسش که آیا رئیس سازمان بورس وظیفه دارد بورس را در حالت صعودی نگه دارد، گفت: تمامی افرادی که مسئولیت بر عهده دارند، مکلف هستند در خصوص ایفای نقش‌شان به نحو احسن عمل کنند و این قاعده‌ای کلی است.

غنی نظری

وی ادامه داد: افرادی هم که در حوزه‌های اقتصادی مسئولیت بر عهده می‌گیرند، موظف هستند شرکت، بنگاه یا جایگاه تحت مسئولیت خود را حداقل از آسیب فروپاشی و زیان مصون نگه دارند. با این تفاسیر نتیجه می‌گیریم مسئولان امر مکلف هستند قواعد و راهبرد‌هایی را به کار ببرند که شرکت یا مؤسسه زیرمجموعه‌شان ضرر نکند.

نماینده مردم خلخال در مجلس یازدهم، با تأکید بر اینکه رئیس سازمان بورس در این موارد کوتاهی کرده است، گفت: دو ماه پیش که آقای قالیباف اصل به‌تازگی مسئولیت را بر عهده گرفته بود، از او پرسیدیم که آیا این حرکت و شتاب بورس واقعی است؟ آیا رشد و روند صعودی بورس حباب است؟

موسوی در پایان گفت: بنده همان چند ماه قبل از او خواستم دست‌کم اطلاعات و آموزش دقیق را به مردم ارائه بدهد.

ارسال نظر