کد خبر : 677

با نزدیک شدن به اعلام فیلم‌های راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و شدت گرفتن گمانه‌زنی‌ها، مراحل آماده‌سازی تعدادی از فیلم‌ها که فرم جشنواره را پر کرده‌اند و احتمال حضور آن‌ها در جشنواره سی‌وهشتم وجود دارد، ادامه دارد.

 با نزدیک شدن به اعلام فیلم‌های راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و شدت گرفتن گمانه‌زنی‌ها، مراحل آماده‌سازی تعدادی از فیلم‌ها که فرم جشنواره را پر کرده‌اند و احتمال حضور آن‌ها در جشنواره سی‌وهشتم وجود دارد، ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار پیام نو، در ادامه این گزارش، آخرین اخبار از این فیلم‌ها را بخوانید:

«درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان مرحله تدوین را به اتمام رسانده و صداگذاری فیلم توسط مهرشاد ملکوتی در حال انجام است. جلوه‌های ویژه کامپیوتری فیلم را امین پهلوان‌زاده تا ۷۰ درصد پیش برده و بخش تصحیح رنگ نیز تا ۹۰ درصد در استودیو روشنا انجام شده است.

تدوین «دست‌انداز» ساخته کمال تبریزی که از ابتدای فیلمبرداری توسط سپیده عبدالوهاب شروع شده بود، در مراحل نهایی‌ است. جلوه‌های ویژه فیلم نیز در مرحله انتهایی‌ است.

تدوین «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور توسط خود او انجام شده و صداگذاری را فرامرز ابوالصدق تا ده روز آینده تکمیل می‌کند. موسیقی فیلم نیز توسط ستار اورکی ساخته شده و تصحیح رنگ را نیما دبیرزاده در استودیو ایران نوین به پایان رسانده است.

مهدی سعدی تدوین «دوزیست» ساخته برزو نیک‌نژاد را به پایان برده و صداگذاری فیلم را علیرضا علویان به تازگی آغاز کرده است. در هفته جاری موسیقی را آرمان موسی‌پور به اتمام می‌رساند و تا امروز ۷۰ درصد فیلم در استودیو ایران نوین تصحیح رنگ شده است.

تدوین فیلم «عامه‌پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی توسط هایده صفی‌یاری، صداگذاری این فیلم توسط لیلی ملکی و تصحیح رنگ آن نیز توسط جعفریان و سحرخیز به پایان رسیده و میکس نهایی فیلم ظرف ۴-۵ روز آینده به اتمام می‌رسد. کریستف رضاعی نیز در حال ساخت موسیقی برای «عامه‌پسند» است که تا هفته آینده تکمیل می‌شود.

هایده صفی‌یاری که در جشنواره با چهار فیلم حضور دارد به همراه مریم نراقی در حال به اتمام بردن تدوین «مغز استخوان» دومین ساخته سینمایی حمیدرضا قربانی است و صداگذاری را امیرحسین قاسمی تا ۵۰ درصد پیش برده است. بابک میرزاخانی در حال ساخت موسیقی برای فیلم است. همچنین تصحیح رنگ در استودیو ایران نوین توسط نیما دبیرزاده به نیمه راه رسیده است.

در این لیست «عنکبوت» ابراهیم ایرج زاد از بقیه رقبا جلوتر است و نسخه نهایی فیلم برای نمایش در جشنواره امروز آماده می‌شود.

«خون شد» ساخته مسعود کیمیایی در مرحله صداگذاری و میکس نهایی‌ است و ظرف یک هفته آینده به اتمام خواهد رسید.

«کشتارگاه» عباس امینی در مرحله میکس نهایی‌ است و طی ده روز آینده اصلاح رنگ آن تکمیل خواهد شد.

تدوین «مجبوریم» رضا درمیشیان را هایده صفی‌یاری به پایان رسانده و محمدرضا دلپاک تا پنجاه درصد کار صداگذاری را پیش برده است. همچنین موسیقی فیلم توسط کیهان کلهر در مراحل پایانی‌ است و تنها بخش‌هایی از آن باقی مانده است.

صفی‌یاری در حال مونتاژ «قاتل و وحشی» حمید نعمت‌الله است و صداگذاری فیلم مراحل اولیه را سپری می‌کند.

تدوین «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا به اتمام رسیده و فیلم در مرحله موسیقی و صداگذاری‌ است. همچنین تصحیح رنگ تا ۷۵ درصد پیشرفت داشته است.

«روز بلوا» ساخته بهروز شعیبی روز‌های پایانی تدوین را می‌گذراند. موسیقی فیلم به اتمام رسیده و ظرف چند روز آینده به صداگذار سپرده می‌شود.

تدوین «آبادان۱۱۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت نیز به اتمام رسیده. ۲۰ درصد از کار صداگذاری فیلم باقی مانده و موسیقی در حال ساخت است. همچنین جلوه‌های ویژه که کارکرد پررنگی در این فیلم دارد در نیمه راه است.

«خوب، بد، جلف ۲؛ ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسمخانی در مرحله میکس نهایی‌است و ظرف ده روز آینده آماده خواهد شد.

ارسال نظر