کد خبر : 6782

رئیس اتحادیه خواربارفروشان خبر داد؛

رئیس اتحادیه خواربارفروشان گفت: احتمالا دلیل کمبود عرضه روغن جامد، تغییر قیمت است.

 

به گزارش پیام نو، صفر فرهمندجم، رئیس اتحادیه خواربارفروشان در خصوص کمبود روغن جامد در بازار اظهار کرد: حدود دو هفته است که موجودی این کالا در بازار کاهش یافته و البته توزیع کم شده و به نوعی انجام نمی‌شود و گرنه اگر موجود باشد، فروشندگان می‌فروشند.

وی با اشاره به اینکه مدتی است تقاضا افزایش یافته ولی عرضه کم شده است، در خصوص دلیل کمبود عرضه روغن جامد از سوی تولیدکنندگان گفت: دلیل کمبود روغن جامد در بازار ممکن است تغییر قیمت و یا کمبود مواد اولیه باشد که البته به احتمال زیاد دلیل آن تغییر قیمت است و باید منتظر بود و دید که چه تغییری خواهد کرد.  

مدتی است که روغن جامد در بازار کم شده و آنچه موجود باشد نیز با قیمتی بیش از نرخ مصوب عرضه می شود. این وضعیت نشانگر احتمال افزایش قیمت این کالاست. اگر این افزایش قیمت رخ دهد، گرانی روغن جامد در سال جاری برای دومین بار رخ خواهد داد. بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار در ۱۴ تیرماه مقرر شد روغن‌های مایع ۱۲ درصد و روغن‌های جامد و نیمه‌جامد ۱۴ درصد افزایش یابد. در صورت تغییر قیمت دوباره، این دومین گرانی در سه ماه اخیر خواهد بود.

تخم‌مرغ هم گران شد

رئیس اتحادیه خواربارفروشان در خصوص قیمت تخم‌مرغ نیز افزود: امروز قیمت عمده هر شانه تخم‌مرغ  به ۳۳ هزار تومان رسید.

این روزها گرانی تخم‌مرغ بیش از نرخ مصوب آن که ۲۰ هزار تومان است، عرضه و فروخته می‌شود.

به گزارش پیام نو، گفتنی است با توجه به تحریم هایی که در سه سال اخیر از سوی امریکا بر علیه ایران اعمال شد بر بسیاری از حوزه ها تأثیر گذاشت که یکی از آنها مواد غذایی از جمله روغن و تخم مرغ است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر