کد خبر : 679

اسامی نامزدهای هفتاد و دومین دوره جوایز سالانه انجمن کارگردانان آمریکا (DGA) در بخش سینمایی پیش اعلام شد. در این میان تاد فیلیپس برای «جوکر»، نوا بامباک با «داستان ازدواج»، فرناندو میرلس برای «دو پاپ»، جیمز منگولد برای «فورد در برابر فراری» و ریان جانسون برای «چاقوها بیرون» از کارگردان‌های مطرحی بودند که به این فهرست راه نیافتند.

اسامی نامزدهای هفتاد و دومین دوره جوایز سالانه انجمن کارگردانان آمریکا (DGA) در بخش سینمایی  پیش اعلام شد. در این میان تاد فیلیپس برای «جوکر»، نوا بامباک با «داستان ازدواج»، فرناندو میرلس برای «دو پاپ»، جیمز منگولد برای «فورد در برابر فراری» و ریان جانسون برای «چاقوها بیرون» از کارگردان‌های مطرحی بودند که به این فهرست راه نیافتند.

به گزارش "پیام نو"، در این فهرست سم مندس برای «۱۹۱۷»، مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی»، کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»، بونگ جون هو برای «انگل» و تایکا وایتیتی برای «جوجو خرگوش» جای دارند.

تاد فیلیپس برای «جوکر»، نوا بامباک با «داستان ازدواج»، فرناندو میرلس برای «دو پاپ»، جیمز منگولد برای «فورد در برابر فراری» و ریان جانسون برای «چاقوها بیرون» از کارگردان‌های مطرحی بودند که به این فهرست راه نیافتند.

در این فهرست یک کارگردان زن هم جای نگرفته و این در حالی است که گرتا گرویگ برای «زنان کوچک»، لولو وانگ برای «وداع»، کاسی لمونز برای «هریت» و لورن اسکافاریا برای «شیادان» از کارگردان‌های مطرح بودند.

در موارد متعددی برندگان جایزه انجمن کارگردانان آمریکا، اسکار کارگردانی را هم دریافت کرده‌اند که آلخاندرو گونزالس ایناریتو برای «بردمن» و «بازگشته»، دمین شازل برای «لالا لند»، گی‌یرمو دل تورو برای «شکل آب» و آلفونسو کوارون برای «رُما» از جمله آنها هستند.

مراسم هفتاد و دومین دوره جوایز سالانه انجمن کارگردانان آمریکا ۲۵ ژانویه برگزار می‌شود و برندگان آن معرفی خواهند شد.

منبع: مهر

ارسال نظر