کد خبر : 6973

واعظی:

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: مذاکرات با کره جنوبی به تهدید هم کشید.

به گزارش پیام نو،محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با برنامه‌های محدودیت برای صنوف پرخطر در مورد کرونا اظهار داشت: با توجه به محدودیت های که در موج اول و دوم را داشتیم کمیته های تخصصی این مهارت را پیدا کردند که اقدامات لازم را انجام دهند. در مورد برخی فعالیت ها دستورالعمل ها باید با دقت بیشتری رعایت شود.
وی عنوان کرد: امروز به دلیل اینکه در یک یا چهار هفته قبل سفرهایی انجام شده و فعالیت های خلاف دستورالعمل های ابلاغی صورت گرفته، نتیجه  این بوده که یک هفته بعد تعداد ابتلاها، بستری ها و تعداد فوتی ها افزایش یافته است‌.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: افزایش فوتی های کشور حاصل اقداماتی است که چند هفته قبل انجام شده است‌. بنای ما این است که رصد کنیم و با دقت امور را دنبال کنیم زیرا تصمیم گیری در این زمینه امنیت بسیار زیادی دارد و جان مردم برای ما بسیار مهم است.
واعظی در رابطه با اخرین وضعیت بازپس‌گیری اموال ایران از  کره جنوبی اظهار داشت: با مقامات کره‌ای صحبت کردیم حتی کار به تهدید هم کشیده شده‌است. هم‌اکنون مقدمات کارهای حقوقی شروع شده و شاهدیم کره‌ای‌ها علامت‌های مثبتی نشان دادند. ‌
وی افزود: منتظر اقدام ‌عملی آنها هستیم‌ در غیر اینصورت ما تصمیم‌های خود را اجرایی می‌کنیم.

منبع: مهر

ارسال نظر