کد خبر : 6987

فرمانده مرزبانی ناجا:

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرز مهران برای مراجعه زائران اربعین بسته است.

به گزارش پیام نو، سردار احمدعلی گودرزی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار - نماینده ولی فقیه در استان ایلام - با تشریح خلاصه ای از اقدامات و تلاش های شبانه روزی مرزداران گفت: تامین نظم و امنیت مناطق مرزی و استیفای حقوق مرزنشینان از وظایف مهم مرزبانی در مرزهای کشور است و این اقدام به نحوه شایسته ای توسط مرزبانان انجام شده است.

وی افزود: در راستای تامین امنیت و ایجاد ثبات در منطقه، فرماندهی مرزبانی ناجا اقدام به هوشمند سازی و ارتقای تجهیزات الکترونیک به منظور انسداد هر چه بهتر نوار مرزی میهن عزیزمان کرده است.
فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه گفت: مرزبانی نیروی انتظامی آمادگی لازم را دارد تا با تعامل و همکاری مسئولان و دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و... در ارتقای امنیت مرزهای استان ایلام گام های مؤثری بردارد.
گودرزی با بیان اینکه مرز مهران برای مراجعه زائران اربعین بسته است، گفت: مردم فهیم، ولایی و مکتبی ایران اسلامی برای اربعین سرور سالار شهیدان نباید به مرزهای چهارگانه کشور مراجعه کنند چرا که کشور عراق پذیرای زائران گرامی در مرزهای خود نیست.
وی با تأکید بر اینکه مرزبانان مسئول رعایت  قوانین و پروتکل های  مرزی با کشور همسایه هستند، خاطرنشان کرد: ان شاء الله که عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در شهرها و منازل خود با رعایت پروتکل های بهداشتی به عزاداری بپردازند و مصوبات ستاد مقابله با کرونا و ستاد اربعین کشور را جدی بگیریند و از حضور در مرزهای چهارگانه کشور اجتناب کنند.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار با تقدیر و اظهار خرسندی از زحمات و فعالیت مرزبانان گفت: مدیریت اعتقادی بوده و ذاتی نیست اگر حسینی وار باشد سعادت دنیا و آخرت را تامین می‌کند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام افزود: بخشی از وضعیت امنیتی جامعه را مرهون زحمات و تلاش های عظیم مرزبانان در نقطه صفر مرزی می دانم و ضمن تقدیر از این عزیزان موفقیت بیش از پیش آنان را از خداوند متعال خواهانم.
وی با بیان اینکه زائران با رعایت قوانین و مقررات مرزی به مرزها مراجعه نکنند، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا، کشور عراق آمادگی پذیرش زائران را ندارد بنابراین زائران باید از حضور در مرزها خودداری کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظر