کد خبر : 7121

در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران، خبری از رعایت پروتکل‌های مبارزه با کرونا نیست.

به گزارش پیام نو، اینجا میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری تهران در قلب پایتخت و در فاصله چند صد متری از مرکز مدیریت این میدان و اتحادیه صنف بارفروشان است، اما نظم، بهداشت، نظارت و ضابطه به چشم نمی‌خورد.

در روزهای پر خطر که تمام امکانات و توان کشور برای مبارزه با کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی از رمق افتاده است، آلودگی و بیماری اینجا جولان می‌دهد.

2

3

اگر برای تولید انواع فراورده‌های کشاورزی و مواد غذایی، سخت‌گیری‌های بهداشتی معمول می‌شود، اینجا پرده بهداشت دریده شده است.

تشت‌های بزرگ، رنگ‌پریده و نیمه‌چرک روی زمین‌های لجن بسته گذاشته شده و لیمو ترش و انگور وارد تشت‌ها شده و به سرعت خارج می‌‌شود و این محصولات کشاورزی خام وارد دستگاه‌ها و در نهایت در دبه‌ها ریخته می‌شود و افراد آب گوجه، لیمو ترش و انگور را به خانه می‌برند.

پروتکل‌های بهداشتی کرونا که هیچ، رعایت مسائل بهداشتی نیز در اینجا تعطیل است.

آبمیوه‌گیری به جای عمده فروشی

در حالی در مقابل حجره‌های میدان بزرگ میوه و تره‌بار آزادانه فعالیت‌های غیر مرتبط انجام می‌شود که بارفروشان میدان مرکزی صرفاً باید به عمده‌فروشی میوه و تره‌بار بپردازند.

4

5

نامه اتاق اصناف و وزارت بهداشت درباره عدم رعایت موارد بهداشتی

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در نیمه اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز با ارسال نامه‌ای به اتحادیه بارفروشان، از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت درباره ویروس کرونا در میدان مرکزی میوه تهران انتقاد کرد.

در متن آن نامه آمده است: به پیوست، نامه مرکز بهداشت جنوب تهران در ارتباط با عدم رعایت پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت جهت اطلاع‌رسانی ارسال می‌شود.

6

7

8

9

10

کسب در آمد از معابر

از دیگر مشکلات میدان مرکزی میوه و تره بار می‌توان به وضعیت نامناسب فاضلاب و رهاسازی آب‌های آلوده در سطح گذرها، جولان جانوارن موذی و عدم رعایت مسائل بهداشتی کرونا در این میدان اشاره کرد که میوه و سبزی مورد نیاز مردم شهر تهران و حتی دیگر استان‌ها را توزیع می‌کند.

بنا بر این گزارش، جدا از مسائل بهداشتی میدان، مشکلات دیگری نیز مانند تجاوز به حریم عمومی رفت و آمد و معابر هست که به عبارت ساده‌تر کسب در آمد از معابر و تجاوز به حقوق شهروندان بدون هیچ‌گونه نظارتی، اینجا امری عادی است.

11

12

14

منبع: تسنیم

ارسال نظر