کد خبر : 7149

به گزارش پیام نو، به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز (۱۰ مهرماه) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۸۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۲۵ نفر از آنها بستری شدند.

دکتر سیما سادات لاری افزود: مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۴۶۱ هزار و ۴۴ نفر رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۱ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۲۶ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

به گفته وی، خوشبختانه تا کنون ۳۸۳ هزار و ۳۶۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۴ هزار و ۱۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، اظهار کرد: تا کنون ۴ میلیون و ۴۳ هزار و ۱۳۰ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری ادامه داد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گفته وی، این در حالی است که استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری در پایان اظهار کرد: روند کاهشی در میزان استفاده از ماسک طی هفته‌های اخیر موضوعی بسیار نگران‌کننده برای همکاران ما در نظام سلامت کشور است. امید است هر یک از ما با تقویت حفظ مسئولیت‌پذیری در رعایت توصیه‌های بهداشتی بتوانیم گام موثری در ممانعت از شیوع هرچه گسترده‌تر بیماری در کشور برداریم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر