کد خبر : 7216

استاد دانشگاه یوسی‌ال‌اِی آمریکا:

استاد دانشگاه یوسی‌ال‌اِی آمریکا گفت: کره جنوبی بدهی‌‌هایش به ایران را از ترس آمریکا نمی‌پردازد.

 

به گزارش پیام نو، ریچارد اندرسون، (Richard D. Anderson) استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی (آمریکا) است.

ریچارد اندرسون، در ابتدا در مورد تحریم‌ها گفت: من در مواردی خاص از تحریم‌ برای تغییر رفتار دولت هدف حمایت می‌کنم اما رفتار ایران افراطی نیست که لازم باشد از تحریم‌ها استفاده کرد، بنابراین با اعمال تحریم علیه ایران مخالفم.

 

آمریکا مانع اصلی پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران است

وی در ادامه در مورد عدم پرداخت بدهی ایران توسط کره جنوبی که موجب بروز مشکلات جدی برای مردم ایران شده است، گفت: کره جنوبی متحد آمریکاست و وقتی ایالات متحده کشورها را از معاملات مالی با ایران منع می‌کند، کره جنوبی نه تنها معاملات خود با ایران را متوقف می‌کند بلکه بدهی‌‌هایش به ایران را هم از ترس آمریکا نمی‌پردازد و شایدهم از این فرصت برای عدم پرداخت بدهی خود استفاده می‌کند.

کودکان همیشه بیشترین آسیب را از تحریم‌های اقتصادی می‌بینند

اندرسون در ادامه در مورد کمبود منابع مالی برای خرید تجهیزات آموزشی برای کودکان و دارو در ایران با توجه به اینکه قرار بود بدهی کره به ایران در این قالب پرداخت شود، گفت: این یک فاجعه است که تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی مردم را هدف قرار داده و باعث رنج مردم ایران شده است. البته تنها تحریم‌ها مسبب مشکلات فعلی ایران نیست، مشکلات داخلی هم در این شرایط تاثیرگذار هستند. من با تشدید تحریم‌ها مخالفم.

وی در ادامه در مورد آسیب‌های کودکان در این شرایط گفت: کودکان همیشه بیشترین آسیب را از تحریم‌های اقتصادی می‌بینند. این به همان دلیل است که من با تحریم‌ها مخالفم.

انتخاب مجدد ترامپ عواقب بسیار وحشتناکی دارد

این استاد دانشگاه در مورد مواضع اروپا در مورد دولت ترامپ گفت: ترامپ به خوبی می‌داند که در این زمان، اروپایی‌ها اسنپ‌بک را رد می‌کنند، مخالفت با اسنپ‌بک یکی دیگر از سیاست‌های اروپا است که ترامپ می‌تواند از نظر خودش به لیست اقدامات ناشایست اروپا اضافه کند. برای همین هم انتخاب مجدد ترامپ عواقب وحشتناکی دارد که قابل تأمل و حتی تصور برای جهان نیست.

چرخش اروپا به سمت آمریکا در دولت بعدی ترامپ محتمل است

اندرسون در مورد چرخش اروپا به سمت آمریکا در صورت انتخاب مجدد ترامپ گفت: بله، این اتفاق ممکن است، هم‌چنین بسیاری از دولت‌های اروپایی نیز ممکن است، تغییر کنند و با دولت دوم ترامپ همکاری بیشتری داشته باشند.

آمریکا وارد جنگ با ایران نمی‌شود

وی در مورد احتمال جنگ میان ایران و آمریکا گفت: نه، آمریکا قرار نیست با ایران جنگ کند. ترامپ از نظر خودش شهرتی دارد که می‌خواهد آن را حفظ کند و بخشی از آن به دلیل وعده کاهش استقرار نیروهای آمریکایی در خاورمیانه است، بنابراین با ایران وارد جنگ نمی‌شود.

برجام در دولت بایدن احیا می‌شود

این استاد دانشگاه در مورد عدم اجرای تعهدات اروپایی‌ها در قبال ایران گفت: اگر اروپا به تعهدات خود در برجام عمل نکرده، به دلیل تحریم‌های ایالات متحده است که اجازه معاملات با ایران را به اروپا نمی‌دهد.

وی با اشاره به ادعاهای آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد: مطمئنا تهران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. برجام در دولت بایدن احیا می‌شود یا چیزی شبیه به برجام شکل می‌گیرد.

منبع: رکنا

ارسال نظر