کد خبر : 7217

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا خبر داد؛

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی خبر داد.

 

به گزارش پیام نو، سرهنگ شهاب امینی، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای عراق، عده ای افراد فرصت طلب با سوءاستفاده از موقعیت پیش آمده، اقدام به اخذ مبالغی از برخی زائران اربعین حسینی کرده و در شرایطی که هیچ گونه اقدامی برای اعزام آنان به عتبات عالیات نمی توانند انجام دهند، زائران را در مبادی خروجی کشور سرگردان می کنند.

وی با بیان اینکه طبق اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، همه پرواز شرکت های هواپیمایی ایرانی و هواپیمایی «العراقیه» تا اطلاع بعدی از مبدا جمهوری اسلامی ایران به عراق و بالعکس لغو شده، خاطرنشان کرد: طبق قوانین عراق، ورود غیر مجاز تحت هر شرایطی به آن کشور ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

امینی به افراد شیاد و فرصت طلب در خصوص کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی هشدار داد و تصریح کرد: پلیس آگاهی در برخورد با این گونه افراد کاملا قاطع و جدی بوده و در اسرع وقت، نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام خواهد کرد.

وی همچنین مشتاقان زیارت اربعین حسینی را به پیگیری اخبار از رسانه های معتبر (رسانه ملی و...) فراخواند و از آنان خواست در مواجهه با این گونه موارد، مراتب را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر