کد خبر : 7328

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مردم باید حتما در تجمعات فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

 

به گزارش پیام نو، مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: استاد شجریان مرد بزرگی بود و همه از درگذشت او ناراحت هستیم، باید توجه کرد که در تمامی تجمعات باید فاصله فیزیکی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد. به ویژه در شرایط کنونی که وضعیت تهران فوق بحرانی قلمداد شده است و حتی طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، بیمارستان ها دیگر نباید بیماران غیر اورژانسی را پذیرش کنند و بیماران اورژانسی و مبتلایان به کرونا را باید پذیرش کنند.

وی افزود: بر همین اساس برای اینکه فاجعه روی فاجعه پیش نیاید، لازم است از هر گونه تجمع پرهیز شود و در عین حال ضمن استفاده از ماسک، مردم باید حتما در تجمعات فاصله فیزیکی را رعایت کنند و البته تا حد امکان از شبکه های اجتماعی مجازی استفاده شده و مراسم را دنبال کنند.

مردانی گفت: به هر حال استاد شجریان انسان بزرگی بود که درگذشت و خدا رحمتش کند و همه از این بابت ناراحتیم، اما ما دوست نداریم که این‌تجمعات منجر به افزایش موارد انتقال بیماری شود و یا یکی از عزیزانی که در این تجمعات شرکت می کند بیمار شود و یا خدایی نکرده کارش به ای سی یو بکشد.

این متخصص عفونی هر گونه تجمعی را عاملی برای انتشار ویروس کووید-۱۹ و افزایش موارد این بیماری دانست و نسبت به آن هشدار داد.


منبع: ایسنا

ارسال نظر