کد خبر : 7371

مدیرگروه بیماری‌های واگیر مرکزبهداشت آذربایجان شرقی:

مدیرگروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: هر فردی با علایم سرماخوردگی خود را قرنطینه کند.

 

به گزارش پیام نو، سیمین خیاط‌زاده، مدیرگروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی درخصوص شیوع کرونا و سرماخوردگی گفت: تب در بیماری آنفلوانزا و کرونا همیشه وجود دارد، اما در سرماخوردگی ساده، تب یا خیلی بالا نیست، یا اصلا وجود نخواهد داشت؛ دردهای کمر و دردهای عضلانی نیز در آنفلوانزا شدیدتر بوده، اما در سرماخوردگی ساده کم‌‎تر است.

مدیرگروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا، در شرایط کنونی هر فردی با علایم سرماخوردگی، باید خودش را قرنطینه و در خانه استراحت کرده و مایعات گرم مصرف کند.

وی ادامه داد: علامتی مانند آبریزش بینی هم در سرماخوردگی ساده، بیشتر دیده می‎شود؛ هر زمانی که بیمار متوجه شد بیماری شروع ناگهانی داشته و یا با تب و یا دردهای عضلانی شدید همراه است، حتما به مراکز بهداشت مراجعه کنند.

خیاط‌زاده تاکید کرد: بیماران در صورت نیاز و صلاحدید از طریق مرکز بهداشت به اورژانس بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند؛ بیمار باید در ابتدا توسط مرکز بهداشت ویزیت شود.

وی در خاتمه گفت: با شروع فصل سرما،علاوه بر آنفلوانزا سایر ویروس‌هایی هم که منجر به سرما خوردگی‌می‎شوند، شروع به فعالیت خواهند کرد، از این رو تشخیص این بیماری‌ها با علایم ظاهری، مشکل است.

به گزارش پیام نو، با توجه به اینکه در بحران شیوع کرونا به سر می بریم مسئولین گفته اند حتی زمانی که افراد علایم سرماخوردگی را در خود مشاهده کردند برای مدتی خود را قرنطینه کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر