کد خبر : 7813

بر اساس آخرین اطلاعات از سامانه نماگر کووید-۱۹ اعلام شد؛

آخرین اطلاعات سامانه نماگر کووید-۱۹ از روند افزایشی رشد روزانه شیوع بیماری کرونا خبر می‌دهد.

 

به گزارش پیام نو، میزان جمعیت کل بیماران کشور با افزایش بیش از ۱۲۰ هزار نفر در یک‌ماه گذشته از ۴۲۵۴۸۱ نفر در شهریورماه به ۵۴۵۲۸۶ نفر در مهرماه رسیده است. بنابراین افزایش روزانه ۲۵۰۰ نفر در شهریورماه به بیش از ۴۵۰۰ نفر در مهرماه را شاهد هستیم. اگر این روند ادامه داشته باشد در آخر آبان ماه جمعیت مبتلایان در کشور به بیش از ۷۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان متوسط نرخ روزانه فوتی کشور نیز از ۰.۶ درصد در شهریورماه به ۰.۸۳ درصد در مهرماه افزایش یافته و بدین ترتیب ایران دارای بالاترین میزان متوسط نرخ روزانه فوتی در میان ۱۳ کشور همزمان (کشورهایی که انتشار بیماری در آنها تقریباً به طور همزمان پدید آمد: چین، ایران، روسیه، ترکیه، برزیل، اسپانیا، آمریکا، فرانسه، کانادا، انگلیس، آلمان، پاکستان وایتالیا) می‌باشد.

میزان متوسط نرخ روزانه فوتی کشورهای روسیه ۰.۸۳ درصد، ترکیه ۰.۷۷ درصد، برزیل ۰.۴۲ درصد و اسپانیا ۰.۳۹ درصد می باشد. جهت اطلاع میزان متوسط نرخ رشد روزانه فوتی سایر کشورها از جمله آمریکا، فرانسه، کانادا، انگلیس، آلمان، پاکستان و ایتالیا کمتر از ۰.۳ درصد می‌باشد. ضمناً میانگین رشد روزانه فوتی دنیا از ۰.۶۲ درصد در شهریورماه به ۰.۵۴ درصد در مهرماه کاهش یافته است.

منبع: روابط عمومی وزارت علوم

ارسال نظر