کد خبر : 7939

رئیسی:

رئیس قوه قضاییه گفت: دستگاه های امنیتی و انتظامی و قضایی موظف به برخورد با اشرارند.

 

به گزارش پیام نو، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در جلسه روز دوشنبه شورای عالی قوه قضاییه با تبریک میلاد مسعود پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع)، پیام تقارن زمانی این دو ولادت در دو مقطع مختلف را لزوم کسب معارف نبوی از مکتب جعفری عنوان کرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مدعیان هدایت فراوان هستند، افزود: برای کسب آموزه های نبوی باید از وجود مقدس امام صادق (ع) بهره برد و انسان سالک الی الله حق ندارد از همه فرهنگ ها و مکاتب و صاحبان افکار و تریبون ها تغذیه فرهنگی کند.

رئیسی با اشاره به نامگذاری روز ولادت پیامبر اعظم (ص) به عنوان روز «اخلاق و مهرورزی» اظهارداشت: پیامبر بزرگ اسلام مظهر اخلاق و مهربانی هستند و فلسفه بعثت آن حضرت، احیای کرامت های انسانی و اخلاقی است و آموزه های امام صادق (ع) درباره سبک زندگی نیز توجه به اخلاق به عنوان تضمین کننده سعادت بشری است.

رئیس دستگاه قضا با مهم خواندن نسبت اخلاق با قانون گفت: رویکرد اخلاق مداری جامعه، ضامن حُسن اجرای قانون است و اگر قانون ریشه در اخلاق داشته باشد، ضمانت اجرایی خواهد داشت.

رئیسی با اشاره به نسبت عدالت و اقتدار در آموزه های نبوی خاطر نشان کرد: سعادت جامعه در گرو حاکمیت آموزه های قرآنی شکل گیری جامعه نبوی است اما اگر در حکمرانی به موضوع عدالت توجه نشود، اقتدار منجر به خشونت و استیلای هواهای نفسانی می شود. 

رئیس قوه قضاییه، آموزه های امام صادق (ع) در حوزه قضایی را سرمایه و گنجی پربها دانست و افزود: قضاوت از منظر امام صادق (ع) باید مبتنی بر حق و دانایی باشد و توجه فقها و عدالت گستران به این آموزه ها گره های قضایی را می‌گشاید. 

رئیسی با بیان اینکه مدنیت بشر امروز محصول آموزه ها و تلاش های پیامبر اعظم (ص) است، علت اسلام هراسی سردمداران غرب را رشد فزاینده معنویت و اسلام گرایی و توجه مردم مغرب زمین به ویژه جوانان به معارف اهل بیت (ع) عنوان کرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که گسترش فرهنگ اسلامی در دنیا موجب شکل گیری تمدن نوین و افول تمدن غربی و مدعیان مدنیت شده، اظهار داشت: غربی ها خودشان جریانات تکفیری را ایجاد و مسلح کردند و به جان مردم منطقه و دنیا انداخته اند و حالا هم حمله به یک کلیسا در پاریس و بریدن سر یک پیرزن را به اسلام نسبت می دهند.

عاملان حمله به کلیسای پاریس نسبتی با اسلام ندارند

رئیسی با تأکید بر این که عاملان حمله به کلیسا نسبتی با اسلام ندارند، موضع گیری رئیس جمهوری فرانسه در حمایت از اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام را اقدامی نابخردانه و بدتر از حمله به کلیسا و زمینه ساز این نوع اقدامات دانست.

رئیس قوه قضاییه گفت: اهانت به بهترین شخصیت هستی که مدنیت بشر امروز مرهون وجود مقدس اوست و دفاع رئیس دولت فرانسه از این حرکت زشت که مورد نفرت همه عقلاست، به هیچ وجه پسندیده نیست و واکنش هایی که در جهان اسلام نسبت به این کار صورت گرفت، بخشی از واکنش مردم دنیا بود.

جوانان محور مقاومت نمی گذارند کسی با تابلوی پیامبر اسلام مردم را فریب دهد

رئیسی اظهار داشت: روند گرایش به دین و توجه به ارزش های دینی و انقلاب اسلامی و مبارزه با جریانات تکفیری متوقف نمی شود و جوانان مجاهد جبهه مقامت نمی گذارند کسانی با تابلوی دین و با انتساب دروغین به پیامبر رحمت، مردم را فریب دهند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش به موضوع ۱۳ آبان و استکبار ستیزی ملت ایران پرداخت و اظهار داشت: رژیم ستمشاهی در ۱۳ آبان سال ۴۳ امام خمینی(ره) را به دلیل موضع گیری علیه قانون آمریکایی کاپیتولاسیون و به خاطر دفاع از اسلام تبعید کرد.

رئیسی افزود: در ۱۳ آبان ۵۷ دانش آموزان ما به خاطر ضدیت با استکبار به خاک و خون کشیده شدند اما یک سال بعد در ۱۳ آبان ۸۵ لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر شد و این حرکت از سوی حضرت امام به عنوان «انقلاب دوم» نام گرفت.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر این که انقلاب اول «مبارزه با استکبار داخلی» و انقلاب دوم «مبارزه با استکبار خارجی و قطع دست آمریکا» بود، افزود: آمریکایی ها همواره به دنبال گسترش سلطه خود بوده اند اما مردم ایران نشان دادند که دشمن را به خوبی می شناسند و به موقع علیه دشمن موضع گیری می کنند.

خوی آمریکایی دموکرات و جمهوریخواه نمی‌شناسد؛ هویت آمریکا استکباری است

رئیسی افزود: امروز جریان تحریف می خواهند چهره آمریکا را بزک کند و برخی در داخل کشور بازی دوگانه ای را راه انداخته اند که اگر نامزد دموکرات ها برنده انتخابات شود چه اتفاقی می افتد و پیروزی نامزد جمهوریخواهان چه نتایجی خواهد داشت در حالی که خوی استکباری آمریکا دموکرات و جمهوریخواه نمی شناسد.

همه باید در برابر خط فریب و تحریف هوشیار باشند

رئیس قوه قضاییه با بیان این که «هویت آمریکایی هویت استکباری است»، شرطی کردن سیاست و اقتصاد به نتیجه انتخابات آمریکا را آدرس غلط دادن به ملت دانست که از سوی اندیشکده های غربی و آمریکایی و جریان تحریف پیگیری می شود و از  همگان خواست در برابر این خط فریب هوشیار باشند.

گره زدن تصمیمات کشور به رویدادهای خارجی غلط است

 رئیسی گفت: همه مسئولان و دست اندرکاران بدانند همانطور که رهبری بارها تذکر دادند، گره زدن تصمیم گیری ها به رویدادهای کشورهای دیگر غلط است و باید برای پیشبرد برنامه های سیاسی و اقتصادی به ظرفیت های داخلی اتکا کنیم و اعتماد به نفس داشته باشیم.

۱۳ آبان بهترین فرصت برای افشای ماهیت استکبار برای آیندگان است

رئیس قوه قضاییه، ۱۳ آبان را نماد و نمود استکبارستیزی ایرانیان دانست و افزود: روز مبارزه با استکبار بهترین فرصت برای افشای چهره استکبار برای نسل امروز و نسل های آینده است که بدانند نظام سلطه چه ویژگی هایی دارد و از چه راه هایی برای ضربه زدن به نظام اسلامی نفوذ می کند.

دستگاه های امنیتی و انتظامی و قضایی موظف به برخورد با اشرارند

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت «امنیت» اشاره کرد و با بیان این که امور سیاسی و اقتصادی و اجتماعی فرع بر وجود امنیت است، متذکر شد: به هیچ وجه نباید اجازه داد امنیت در کشور دچار خدشه شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: برخی با شرارت و فساد می خواهند امنیت مردم را سلب کنند و مسئولان امنیتی و انتظامی و قضایی بر اساس قانون مسئولیت دارند با اقدامات پیشگیرانه و مجازات اشرار و ناامن کنندگان در سطح شهرها و حاشیه شهرها، به موقع و قاطع با برهم زنندگان امنیت برخورد کنند. 

رئیسی با اشاره به گزارش دادستان تهران درباره پیگیری قضایی وضعیت ارزهای حاصل از صادراتی که هنوز رفع تعهد نشده اند، به دادستان تهران دستور داد ضمن رسیدگی به تخلفات، به این مسأله نیز رسیدگی کند که چطور افراد فاقد صلاحیت و کارتن خواب، برای انجام صادرات مورد تأیید دستگاه های دولتی قرار گرفته اند؟

منبع: ایرنا

ارسال نظر