کد خبر : 7997

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مردم برای خرید کالا و خدمات مورد نیاز سعی کنند تا به صورت آنلاین اقدام کنند.

به گزارش پیام نو، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد: با توجه به همه گیری بیماری کرونا در جهان و عدم کشف دارو و واکسن قطعی برای درمان این دارو لزوم همزیستی هوشمندانه با ویروس کووید ۱۹ امری اجتناب ناپذیر است.
 
وی ادامه داد: بنابراین توصیه‌ی ما به همه‌ی هموطنان کشور این است که برای خرید کالا و خدمات مورد نیاز سعی کنند تا به صورت آنلاین اقدام کنند و افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند از رفتن به مراکز خرید جدا خودداری کنند.
 
لاری افزود: همه‌ی افراد در صورت نیاز به خرید، سعی کنند تا به صورت جمعی به خرید نروند و ساعت‌های کم تردد را برای این کار انتخاب کنند، همچنین از حضور در فروشگاه‌ها و مراکز خرید شلوغ که سیستم تهویه نامناسب دارد، جدا خودداری کنند.
 
سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: حتماً از ماسک استفاده کنند و در رابطه با فاصله گذاری یک و نیم متر اقدام کنند، همچتین از لمس غیرضروری اجناس و کالاها خودداری شود، برای پرداخت پول از دستگاه‌های کارتخوان استفاده شود و ضروری است که در صورت فرایند خرید از هرگونه تماس دست با صورت و دهان خودداری شود.

منبع: رکنا

ارسال نظر