کد خبر : 8018

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت:

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت گفت: ۱۹ هزار مطب و مرکز درمانی به سامانه نسخه‌ الکترونیک متصل شد.

به گزارش پیام نو، دکتر حنان حاج محمودی، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت با اشاره به اینکه در سال جاری سامانه‌های مورد نظر بیمه سلامت در داروخانه‌ها برای تایید دارو در هم ادغام شدند، گفت: خوشبختانه با این اقدام بخشی از مشکلات موسسات در بحث نسخه پیچی الکترونیکی کاهش پیدا کرده و سهم سازمان و بیمه شده از هزینه ها شفاف شده است.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت همواره حامی و همراه جامعه پزشکی است، افزود: با تجویز الکترونیک دارو و خدمات این امکان برای بیماران فراهم می‌شود تا در شرایط کنونی که با تحریم و کمبود اقلام دارویی مواجه هستیم، بخشی از داروها را از یک داروخانه و بخش دیگر را در صورت کمبود از داروخانه دیگر و یا از استان دیگر تهیه نمایند که این امکان با تجویز نسخه کاغذی برای بیماران فراهم نبود و بیمه شده مجبور به مراجعه مجدد به پزشک معالج و ارائه نسخه می گردید.

همچنین در حال حاضر بیمه سلامت به نرم افزار داروخانه‌ها سرویسی ارائه داده تا بتوانند در نرم افزار خود نسبت به ثبت اطلاعات اقدام و همزمان نسخه را برای سازمان ارسال کنند که با این اقدام بخش بزرگی از مشکلات دوباره کاری در بحث خدمات الکترونیکی نیز حل شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ثبت نسخه کاغذی در داروخانه در یک مرحله انجام می شود و مسئولیتی در این خصوص متوجه داروسازان نمی‌شود.

حاج محمودی تاکید کرد: تاکنون بیمه سلامت بسیاری از مشکلات ارائه دهندگان خدمت را در بحث نسخه الکترونیکی حل کرده است، به طوری که تعداد داروخانه‌ها و موسسات پاراکلینیک متصل به سیستم الکترونیکی از ۲ هزار مرکز درمانی در ابتدای سال به بیش از ۱۹ هزار موسسه و مطب، افزایش پیدا کرده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی در خاتمه افزود: در اجرای پروژه نسخه الکترونیکی مشکل لاینحلی وجود نداشته و بی‌شک بخش بزرگی از جامعه پزشکی بر منافع  این طرح بزرگ صحه می‌گذارند، البته منکر برخی ناهماهنگی‌ها که موجب بروز مشکلاتی شده است هم نیستیم؛ اما بیمه سلامت تاکنون تلاش‌های بسیاری را با هدف کاهش مشکلات جامعه پزشکی انجام داده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر