کد خبر : 8212

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد:

​سخنگوی قوه قضاییه از تأیید شدن حکم اعدام روح‌الله زم خبر داد.

به گزارش پیام نو، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری گفت: ما در حوزه وکالت هیچ ادعایی جز اجرای قانون نداریم. وظایف خودمان را باید به نحو شایسته انجام دهیم. وظایف نظارتی مشخص و چارچوب دار است و  برای ما مشخص شده است. 

او در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور از برخی شکایت ها گذشته است، بیان کرد: ما این خبر را در رسانه ها شنیدیم. مکرر پیگیری کردیم چنین نامه ای مبنی بر گذشت شکایت از خبرنگاران به دادسرای تهران و دادسرای فرهنگ و رسانه واصل نشده است. ظاهرا نیت داشته و دارند انشاالله  به این عمل جامع عمل پوشانده شود. 200 شکایت داشتند اغلب رسیدگی شده  و اگر چنین نامه ای برای قوه قضاییه واصل شود، رسیدگی می کنیم. 

سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده جنگل هیرکانی توضیح داد: اختلافاتی بین اوقاف و منابع طبیعی وجود دارد. رای صادر شده و اعمال ماده 477 شده و رییس کل استان موضوع را به قوه قضاییه فرستاده و باید پیگیری شود. براساس نظریه کارشناسی رسیدگی می شود. موضوع هنوز در حال رسیدگی است.

او با اشاره به خبر اعدام روح الله زم بیان کرد: حدود یک ماه قبل دیوان عالی کشور به پرونده رسیدگی کرده و حکم صادره و  تایید دیوان عالی کشور رسیده است. 

اسماعیلی با اشاره به پرونده عیسی کلانتری گفت:  برای اتفاقات تالاب انزلی و سخنان او در فضای مجازی پرونده تشکیل شده و در حال رسیدگی است. توضیحات اخذ شده و باید دادسرا تصمیم بگیرد. 

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به پرونده مولاوردی تصریح کرد: حکم صادر شده غیر قطعی است از بیان جزییات معذور  هستم.

منبع: برنا

ارسال نظر