کد خبر : 8229

در مراسم اهدای سمفونی شهرزاد؛

​وزیر بهداشت گفت: همه راه‌ها را بسته‌اند، اما با این حال وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از کشور‌های ثروتمند دنیا داریم.

به گزارش پیام نو، وزیر بهداشت با اشاره به تحریم های بی سابقه آمریکا علیه ملت ایران حتی در عرصه دارویی گفت: تمام راه‌ها برای انتقال پول خرید واکسن کرونا را بسته‌اند.

 سعید نمکی افزود: امروز علی رغم تحریم‌ها و فشار‌های ناشی از آن فکر نمی‌کنم جمعیتی به مظلومیت مردم ایران و مدافعان سلامت و مدیران ما باشد، ما با دست‌های بسته در اقیانوس تحریم شنا کردیم.

وی تاکید کرد: دکتر نمکی : تحریم آمریکا در بخش دارویی، می‌خواهیم برای واکسن کرونا پول حواله کنیم، اما همه راه‌ها را بسته اندفشار‌هایی به مردم تحمیل کرده اند، اما با این حال ما وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از کشور‌های ثروتمند دنیا داریم و طرح مزین به نام یکی از بزرگترین سردار رشید مملکت و عزیزی را که خود قربانی تروریست وحشتناک شد، دنبال می‌کنیم که نماد دیگری از حماسه و همنوایی در مبارزه با کروناست و نتایج بسیار مطلوبی را برای ملت ایران به ارمغان خواهد آورد

وزیربهداشت در ادامه سخنان خود گفت: وقتی در دنیا کشور‌هایی موفق شدند بیماری‌های واگیر را کنترل کنند مهمترین نقش را به زنان اختصاص دادند.

وی افزود: در رژیم غذایی سالم و سلامت اعضای خانواده، زنان محور اصلی خانواده هستند.

وی با بیان اینکه نقش زنان در نظام سلامت بویژه در کشور‌های در حال توسعه بسیار اهمیت دارد گفت: در کشور ما بانوان در نقش بهورزان در خانه‌های بهداشت روستایی و عشایری در کاهش و کنترل بیماری‌ها اهمیت بسزا داشت و دارد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: در طرح هر خانه یک پایگاه سلامت از ۲۰ میلیون سفیر سلامت در خانواده‌ها زنان مهمترین حلقه ارتباط نظام سلامت با خانواده‌ها هستند که نقش افرینی می‌کنند.

نمکی ادامه داد: نقش بانوان در توسعه زیرساخت‌های کشور ستودنی است و همواره نیازمند مشارکت زنان در نظام سلامت هستیم.

وی گفت: کووید ۱۹ طوفان سهمگینی بود که تعدادی از سرداران نظام سلامت را در جنگ کووید۱۹ از دست دادیم، شهدایی که هرکدام در حرفه خود بی بدیل بودند.

نمکی افزود: موسیقی یکی از کاملترین انواع هنر است، زبان گفتمان عشق و عاشقی است و موسیقی اوج این حس زیباست.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سمفونی شهرزاد گفت: این سی بانو را باید سیمرغ عطار بنامم که چنین عظمتی خلق کردند، کار باعظمت کلاسیک خلق کردند که چاشنی آن عشق است.

وی افزود: این کار بعنوان همدلی در تاریخ ثبت می‌شود که با نوا‌های عاشقانه مدافعان سلامت را یاد کردید این وفاق و همدلی ملی امیدوارم روزگار بهتری را در آینده نزدیک رقم بزند.

نمکی گفت: با چنین تنگنایی نسبت به کشور‌هایی که امکانات و تجهیزات کامل دارند در وضعیت مطلوب تری قرار داریم.

وی با اشاره به طرح سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: طرح شهید سلیمانی هم دلی و هم نوایی دیگری در عرصه مقابله با کروناست که آینده روشنی را رقم خواهد زد.

منبع: صدا و سیما

ارسال نظر