کد خبر : 8239

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اعتقادم بر این است که اظهارات اردوغان را بیشتر از یک شعر ندانیم.

به گزارش پیام نو، ابراهیم عزیزی در واکنش به اظهارات جنجالی رجیب طیب اردوغان، گفت: من اعتقادم بر این است که اظهارات اردوغان را بیشتر از یک شعر ندانیم. آقای اردوغان یک شعری خوانده است و آن را یک شعر بیشتر ندانیم. اگر دستگاه دیپلماسی مقتدرانه عمل کند و از انفعال خارج شودکسی جرات کوچکترین اقدام و کلام را ندارد. اردوغان هم باید توجه کند که با ایرانی از مردان و زنان شجاع و برخاسته از اعتقادات دینی مواجه است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه امورخارجه باید بیشتر از احضار سفیر اقدام می‌کرد، افزود: کشورهای همسایه بدانند که هرگز رویاهایشان علیه ایران محقق نخواهد شد. به ویژه آنکه جغرافیای ایران همیشه از یک انسجام و وحدت برخوردار است. مردم و اقوام ایران مثل همان مثال آب و روغن هستند که اگرچه در ظاهر از هم جدا بوده و جداکردن آن‌ها از هم بسیار سخت است. البته برخی خیال آن دارند که می‌توانند از این تنوع اقدام و مذاهب سواستفاده کنند ولی تاریخ و سابقه ایران اسلامی نشان داده همه اقوام و مردم در دفاع از یکپارچگی کشور، یکی هستند.

معاون سابق استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حرف‌های اردوغان را نباید بیشتر از یک شعر تصور کرد، گفت: ایران اسلامی شنوای این حرف نیست. بدان معنا که این حرف خیلی نگران کننده نیست و از نظر ما این حرف بیشتر برای آقای اردوغان و ترکیه و جمهوری آذربایجان مصرف داخلی دارد. این حرف‌های اردوغان در قالب همان رویکردی است که سالهاست در ترکیه شروع شده و شاید در جمهوری آذربایجان تاثیرگذار باشد ولی برای مردم ایران و ایران اسلامی تاثیری ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه در مجلس در اولین فرصت به این موضوع ورود خواهد کرد و این موضوع را بررسی می‌کند تا نمایندگان مجلس یک موضع و واکنش مشخص نسبت به آن نشان دهند.

منبع: انتخاب

ارسال نظر