کد خبر : 8243

​نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر:

​نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به مردم توصیه کرد به‌جای طلا، آجیل بخرند.

به گزارش پیام نو، به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر، در آستانه شب یلدا تقاضای خرید طلا روند افزایشی داشته است. چنانچه انس جهانی طلا تا شب یلدا تغییر چندانی نداشته باشند بازار طلا در هفته پایانی آذر روند آرامی دارد.

در هفته سوم آذر با روند صعودی قیمت دلار، قیمت طلا در بازارهای داخلی مجدد افزایش یافت. به جز قیمت دلار، علت افزایش قیمت طلا در بازار داخلی ایران به نوسان صعودی انس جهانی طلا مرتبط می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است: در پایان هفته سوم آذر تقاضای مردم برای خرید طلا افزایش یافته است اما این تقاضا در حدی نیست که منجر به التهاب قیمت شود.

مسعود یزدانی در این باره گفت: در چند ماه گذشته سفته‌بازها به طور غیرفیزیکی و کاغذی طلا خرید و فروش کردند، این در حالی است که امروز خبری از سفته‌بازها نیست اما تقاضای مردم برای طلا اندکی بیشتر شده است.

تقاضای خانگی طلا چندان زیاد نیست

او اظهار کرد: البته تقاضای خانگی طلا هم چندان زیاد نیست. امیدواریم شب یلدا تقاضای مردم برای خرید مصنوعات طلا بیشتر شود؛ چرا که فعالان بازار طلا از رکود دائم این بازار خسته شدند. امروز قیمت طلا کمی از یک بسته چند کیلویی آجیل شب یلدایی بیشتر است. پس خانواده‌ها بهتر است به جای آجیل طلا بخرند.

پیش از این هفته گذشته سید محمود فضل آذر شربیانی، بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران گفته بود: «چنانچه قیمت دلار ثابت باقی بماند، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا هفته آینده روند ثابتی داشته باشد. در غیر این صورت با افزایش قیمت دلار قیمت طلا در بازار ایران بالا می‌رود.»

حال باید دید در روزهای پایانی سال میلادی تقاضا برای خرید دلار و طلا افزایش می‌یابد یا خیر؟ چنانچه تقاضا برای خرید دلار افزایش یابد به گفته فعالان بازار طلا باید منتظر تغییراتی در بازار  طلا باشیم.

منبع: تجارت‌نیوز

ارسال نظر