کد خبر : 8257

سید محمد خاتمی:

سید محمد خاتمی گفت: از تصویب قوانین یا صدور و اجرای احکام قضایی که رنجی بر رنج‌های ملت بیافزاید بپرهیزید.

به گزارش پیام نو، سید محمد خاتمی که در جمع گروهی از فعالین سیاسی سخن می گفت، با اشاره به شرایط خاص کشور تصریح کرد: اگر گفتار، رفتار و منش و روش ما خلاف مصالح عمومی، منافع ملی و بهبود حال مردم باشد، توجیه عقلی، شرعی و قانونی ندارد!

صحبت‌های رئیس جمهور سابق ایران را به نقل از کانال رسمی او بخوانید:

در پی مقاومت جانانه مردم و تلاش های مسؤولین در برابر‌ فشار حداکثری دولت آمریکا و ‌با چشم‌انداز تغییراتی که در مناسبات جهانی پدیدار شده، با درایت و دوراندیشی دست‌اندرکاران، امید آن می‌رود که افق‌های جدیدی پیش‌روی کشور گشوده شود.

درعین‌حال تمام تلاش بدخواهان ایران بر این است تا با انگشت گذاشتن بر سوء رفتارها و شعارهای غیرمسؤولانه در داخل کشور، چنان وانمود کنند که در مناسبات دنیای امروز جایی برای ایران وجود ندارد و می‌کوشند تا با بازکردن پرونده‌های جدیدی علیه ایران، همچنان کشور را در انزوا نگه دارند و مانع از ایجاد گشایش در ‌زندگی و معیشت مردم، در عین حفظ عزت کشور شوند.

در این شرایط مسؤولیت خطیری داریم تا نگذاریم بدخواهان کشور به اهداف خود برسند؛ بخصوص مسؤولین امر در قوای سه‌گانه، علی‌الخصوص قوای قضائیه و مقننه باید با درایت بیشتری در این امر کوشا باشند و از تصویب قوانین یا صدور و اجرای احکام قضایی که می‌تواند افق پیش رو را تیره و رنجی بر رنج‌های ملت بیافزاید بپرهیزند.

‌هیچ‌کس بر حق قانونی قوا برای انجام وظایف ذاتی خود ایراد ندارد، اما مسأله این است که آیا تمام موازین قانونی برای انجام این وظایف رعایت می‌شود یا نه؟ مهم‌تر از آن، آیا مصالح عمومی و منافع ملی در این رابطه مدنظر بوده یا خیر؟ 

آیا گفتار، رفتار و منش و روش ما در جهت بهبود حال مردم است یا خلاف آن؟ که اگر اینچنین باشد، این امور توجیه عقلی، شرعی و قانونی ندارد!

 

ارسال نظر