کد خبر : 8287

حسرت قهرمانی ایرانی‌ها در آسیا ۲۸ ساله شد

تیم فوتبال پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا شکست خورد و در حسرت قهرمانی ماند.

به گزارش پیام نو، دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا 2020 از ساعت 15:30 به وقت ایران در استادیوم الجنوب دوحه در قطر برگزار شد و در پایان این دیدار حساس و نفسگیر، پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. بدین ترتیب عمر حسرت قهرمانی تیمی ایرانی در معتبرترین تورنمنت قاره آسیا به 28 سال رسید.

پرسپولیس ابتدا با گل مهدی عبدی پیش افتاد، اما جونیور نگرائو، دو بار از روی نقطه پنالتی برای تیم کره‌ای گل زد.

احمد نوراللهی و مهدی شیری به حریف پنالتی دادند. هند منجر به پنالتی شیری با واکنش‌های زیادی همراه بود.‌

***

 

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، سعید آقایی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه و مهدی عبدی.

ترکیب اولسان هیوندای: جو سو هوک، کیم تائه هوآن، کیم کی هی، بولتوییش، پارک جو هو، شین جین هو، یون بیت گارام، وون دو جائه، لی چونگ یو، کیم این سانگ و جونیور نگرائو

دقیقه 3+90 حمله بازیکنان پرسپولیس در محوطه جریمه با سرنگون شدن نوراللهی همراه بود ولی بازهم داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 90: سیامک نعمتی ارسال خوبی از سمت راست روی دروزاه اولسان داشت ولی ضربه دقیق احمد نوراللهی با واکنش فوق العاده گلر اولسان همراه بود. 

دقیقه 89: ارسال سعید آقایی از سمت چپ روی دروازه اولسان با خروج خوب گلر این تیم همراه بود و در ریباند شوت بشار رسن هم راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 86: احمد نوراللهی در محوطه جریمه اولسان برخوردی با مدافعان حریف داشت که بازیکنان پرسپولیس معتقد به ضربه پنالتی بودند ولی داور و بعد از آن VAR اعتقادی به پنالتی نداشتند.

دقیقه 78: کیم این‌سانگ از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که حامد لک به خوبی توپ را دراختیار گرفت.

دقیقه 75: سانتر دقیق بشار رسن از روی کرنر را بازیکنان پرسپولیس نتوانستند استفاده کنند تا توپ به سوهوک برسد و او با شروع مجدد ایجاد ضدحمله کند.

دقیقه 67: احمد نوراللهی از اشتباه خط دفاع اولسان استفاده کرد و در موقعیتی خوب در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد ولی شوت محکم او درست به جایی رفت که گلر ایستاده بود.

دقیقه 63: سانتر عالیشاه در موقعیت آفساید هم حاصلی به همراه نداشت و ضربه سر عبدی به بیرون رفت.

دقیقه 62: ضربه سر عبدی روی ارسال دقیق آقایی پس از برخورد به سر بولتویس به کرنر رفت که داور قطری در این صحنه برای پرسپولیس کرنر نگرفت.

دقیقه 53 (پرسپولیس یک - اولسان 2/ جونیور نگرائو) ارسال روی دروازه پرسپولیس برای جونیور منجر به ضربه پنالتی برای اولسان شد. جونیور نگرائو قصد داشت ضربه قیچی بزند ولی مهدی شیری با دست مانع توپ شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. جونیور دومین گلش را در این دیدار هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

پایان نیمه نخست با تساوی یک - یک

دقیقه 47 (پرسپولیس یک - اولسان یک/ جونیور نگرائو) خطای احمد نوراللهی در محوطه جریمه پرسپولیس ابتدا توسط داور مسابقه پنالتی تشخیص داده نشد ولی پس از آن با بازبینی مجدد صحنه از سوی VAR اعلام ضربه پنالتی به سود اولسان این تیم را در موقعیت جبران گل خورده قرار داد. جونیور نگرائو ابتدا ضربه خود را به دستان حامد لک کوبید ولی در برگشت ضربه را تبدیل به گل کرد.

دقیقه 46 (پرسپولیس یک - اولسان صفر/ مهدی عبدی): اشتباه مدافعان اولسان توپ را در موقعیت خوبی در اختیار بازیکنان پرسپولیس قرار داد و مهدی عبدی با فرصت طلبی با ضربه ای دقیقه به سمت راست دروازه اولسان تیمش را پیش انداخت.

دقیقه 42: پاس بلند سید جلال از میانه زمین به پشت مدافعان اولسان هیوندای، به مهدی عبدی رسید که دریبل سرپای او را بولتویس اجازه نداد تبدیل به موقعیت جدی شود و توپ را به کرنر زد.

دقیقه 22: بار دیگر ارسال از سمت راست روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر جونیور نگرائو از بالای دروازه سرخپوشان به بیرون رفت.

دقیقه 21: شوت ناگهانی و محکم بیتگارام از پشت محوطه جریمه را حامد لک به خوبی برگشت داد.

دقیقه 18: حرکت خوب بازیکنان اولسان با ارسال از سمت راست روی دروازه پرسپولیس همراه بود ولی ضربه سر جونیور نگرائوی برزیلی با اختلاف کم از بالای دروازه حامد لک به بیرون رفت.

دقیقه 13: حرکت خوب بشار رسن از سمت راست با پاس خوب او به احمد نوراللهی همراه بود ولی شوت این بازیکن دقت کافی را نداشت و با اختلاف کم از کنار دروازه به کرنر رفت.

دقیقه 8: سردرگمی خط دفاع پرسپولیس توپ را در موقعیت خوب زیر پای یون بیتگرام انداخت و ضربه دقیقه او دور از دستان حامد لک در راه ورود به دروازه با خوش شانسی به تیرک برخورده کرد و به بیرون رفت.

ارسال نظر