کد خبر : 8302

علی مطهری:

علی مطهری، قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه اف‌اِی‌تی‌اف باعث شده، ایران نتواند واکسن کرونای سازمان جهانی بهداشت را تهیه کند.

به گزارش پیام نو، علی مطهری در توئیتی خبر داد که به دلیل قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه اف‌اِی‌تی‌اف، ایران نتوانسته واکسن کرونای سازمان جهانی بهداشت  را تهیه کند.

او در این باره نوشت: «به خاطر این که در لیست سیاه اف‌ای تی اف قرار داریم نتوانستیم پنجاه میلیون دلار مبلغ سهمیه ایران از واکسن کرونای سازمان جهانی بهداشت برای هشت میلیون ایرانی را منتقل کنیم و سهمیه ایران باطل شد. مجمع تشخیص مصلحت نظام باید پاسخگو باشد.»

روز گذشته کاربران ایرانی با به راه انداختن طوفان توئیتری از مقامات کشور خواستند «واکسن بخرند». کاربران زیادی از بی عملی مسئولان در این باره انتقاد کردند.

همچنین محمدرضا ظفرقندی رییس نظام پزشکی هم در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار خرید واکسن کرونا شد. ظفرقندی در این نامه نوشت: «ضمن ارج نهادن بر تلاش‌های دانشمندان عزیز کشورمان برای تولید واکسن کرونا، عنصر زمان برای مقابله با این بیماری بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است و با توجه به تولید و شروع استفاده از واکسن در کشورهای مختلف به نظر می‌رسد، لازم است همه تلاش‌ها بر خرید هر چه سریع‌تر واکسن و شروع واکسیناسیون مردم عزیز کشورمان در یک بازه زمانی مشخص متمرکز شود.»

منبع: فرارو

ارسال نظر