کد خبر : 8373

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا:

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: رد پای کرونای انگلیسی در ترکیه مشاهده شده است.

به گزارش پیام نو، علیرضا رئیسی با اشاره به وضعیت نامناسب کرونا در استان مازندران گفت: سواد کوه شمالی، آمل و رامسر از وضعیت نامناسب برخوردار هستند.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی گفت: بر اساس بررسی های انجام شده درباره وضعیت ویروس در جهان ویروس انگلیسی دنیا را نگران کرده است. رد پای این ویروس در ترکیه مشاهده شده است. باید مرزهای زمینی و هوایی بررسی شود.

او افزود: باید با رعایت پروتکل ها و جدی گرفتن ماسک و پرهیز از حضور در جمع این ویروس را مهار کرد.

رئیسی تصریح کرد: میزان رعایت پروتکل های از 86درصد افزایش یافته است. تنها راه مبارزه با این ویروس رعایت پروتکل است. نسبت به حدود پنج هفته قبل میزان بستری در بیمارستان‌ها تقریبا یک چهارم و مرگ و میر کمتر از یک سوم شده است‌.. این مقوله نتیجه رعایت پروتکل ها است.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا با بیان اینکه در حال حاضر 4 شهر در کشور در وضعیت قرمز هستند افزود: پیک سوم در استان مازندران آغاز شده است و شهرهای سواد کوه شمالی، ساری، آمل و رامسر از وضعیت نامناسب برخوردار هستند.

رئیسی ادامه داد: در حال حاضر 401 شهر در وضعیت زرد و 43 شهر در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند که 18 شهر نارنجی جزو استان مازندران است.

به گفته او وضعیت کرونا در لاهیجان واقع در استان گیلان از اهمیت برخوردار است که با رعایت مردم باید این موج را کنترل کرد. مردم بدانند با توجه به تغییر شرایط از قرمز به زرد کوچکترین تغییر روند بیماری را جابه جا می کند.

رئیسی افزود: روند ویروس پیش رونده است. در این ایام از همکاری اصناف و کسبه به رغم فشارهای اقتصادی تشکر می‌کنیم. به همین دلیل باید رعایت کرد، چون اگر شهرهای زرد به سمت نارنجی و قرمز برود دوباره شاهد موج بعدی بیماری در بهمن و  اسفند خواهیم بود.

به گفته این مقام مسئول طرح شهید سلیمانی با قدرت در کشور اجرا می‌شود. تمامی افراد در بسیج، خیرین سلامت و ... برای مقابله با کرونا می‌توانند در حفظ و بهبود شرایط موجود موثر باشند. امیدواریم اخبار تکمیلی درباره روند این طرح رابه مردم ارائه دهیم.

منبع: برنا

ارسال نظر