کد خبر : 8640

سخنگوی آتش نشانی قم خبر داد:

سخنگوی اورژانس قم در مورد تلفات انسانی این حادثه، گفت: در مجموع 6 نفر در این حادثه دچار سوختگی شدند.

پیام نو| حمید کریمی، سخنگوی آتش نشانی قم با اشاره به حادثه آتش سوزی در یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی شکوهیه قم، اظهار داشت: ساعت 6 و 2 دقیقه، خبر آتش سوزی در کارخانه مولدان صنایع شیمیایی شهرک صنعتی شکوهیه قم واقع در 20 کیلومتری شهر قم، به فرماندهی آتش نشانی قم اعلام شد.

 وی افزود: با توجه به وسعت حریق و انفجارهایی که در مخازن این کارخانه رخ داده بود، 20 خودرو عملیاتی سنگین و آب رسان و 150 نیروی آتش نشان به محل اعزام شدند که با تلاش همکاران بنده، اجازه سرایت بیشتر حریق به مخازن الکل داده نشد اما مواد اولیه به صورت گسترده طعمه حریق شدند.

 سخنگوی آتش نشانی قم خاطرنشان کرد: دوتن از همکاران ما که در حال رسیدن به محل حادثه با خودرو آتش نشانی بودند، به جهت اینکه مواد الکل به زیر خودرو آن ها رسیده بود، خودروشان در حریق گرفتا و متأسفانه دچار سوختگی شدند که یکی از آنان از بیمارستان مرخص شد و یکی دیگر از آنان هم وضعیت وخیمی دارد.

 کریمی اضافه کرد: به علت شناوری حریق در جوی‌های اطراف کارخانه، تعدادی از خودروهاش شخصی طعمه حریق شدند و متأسفانه به علت شرایط محلی، راه فرار بر خودروهای شخصی بسته شد و دچار آتش سوزی شدند.

 سخنگوی آتش نشانی قم تصریح کرد: متأسفانه شیرهای هیدرانت شهرک شکوهیه فاقد آبرسانی بود و برای مثال مقابل کارخانه مولدان هم شیر هیدرانت بود که ما امکان آبگیری از آن را نداشتیم و این باعث شد که عملیات آبرسانی به محل حادثه طولانی مدت بشود.

 سخنگوی اورژانس قم در مورد تلفات انسانی این حادثه، گفت: در مجموع 6 نفر در این حادثه دچار سوختگی شدند که 4 نفر کارگر و 2 نفر از نیروهای آتش نشان بودند که در این میان 4 نفر به صورت سرپایی و در محل حادثه مداوا شدند و 2 نفر هم به بیمارستان منتقل شدند که یکی از آنان کارگر و دیگری از نیروهای آتش نشان است.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر